Depilacja laserowa - futuryzm w warunkach domowych

Technologia laserowa niegdyś wydawała się rozwiązaniem iście futurystycznym. Powszechnie uważało się, iż dostęp do urządzeń laserowych mają jedynie naukowcy i lekarze, a przeciętny użytkownik może sobie o tym jedynie pomarzyć. Obecnie sytuacja ta bardzo się zmieniła, co widać na przykładzie depilacji laserowej. Jest ona bardzo powszechna nie tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ale również w domach. Co warto o niej wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na depilację laserową, warto wybrać, czy ma ona być przeprowadzona w warunkach gabinetowych, czy domowych. Plusem pierwszego z rozwiązań jest niewątpliwie profesjonalne doradztwo i opieka. Nie da się jednak ukryć, iż cena depilacji w gabinecie bywa bardzo wysoka. Depilacja domowa należy na pewno do rozwiązań wygodnych, wymaga jednak wyboru odpowiedniego urządzenia oraz zdobycia koniecznej wiedzy.

Efekty, które osiągniemy w czasie usuwania owłosienia w domu, zależą przede wszystkim od tego, jaki depilator laserowy wybierzemy. Rynek urządzeń domowych przeznaczonych do tego celu znacznie powiększył się w ciągu ostatnich lat. Choć nie zawsze wysoka cena jest równoznaczna z dobrą jakością, warto unikać urządzeń, których koszt jest zauważalnie niższy od pozostałych. Istotne jest również, aby kupowany produkt zawierał wyczerpującą instrukcję obsługi oraz miał zadowalającą gwarancję. Przydatne w wyborze odpowiedniego depilatora są także oczywiście opinie innych klientów.

Co ciekawe, większość domowych urządzeń do depilacji laserowej w zasadzie nie używa technologii laserowej. Najczęściej bazują one na działaniu tak zwanego IPL, czyli bardzo intensywnego pulsu światła, który podgrzewa struktury włosa, co skutkuje jego usunięciem. Jest to technika popularna również w gabinetach kosmetycznych. IPL ze względu na duże bezpieczeństwo technologii, polecany jest właśnie do stosowania w domu. Podobna jest również działanie depilatorów HPL, które dysponują po prostu mniejszą energią impulsu. Nie zawsze przekłada się to jednak na słabsze działanie urządzenia, a raczej na jeszcze mniejsze ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy przy jego stosowaniu.

Przed pierwszą depilacją laserową należy przede wszystkim zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Konieczne jest sprawdzenie, czy nie występuje u nas któreś z przeciwwskazań do wykonania zabiegu, np. epilepsja, rany czy gorączka. Na określony czas przed procedurą nie powinno się również stosować antybiotyków, leków rozrzedzających krew czy uwrażliwiających na światło (witamina A, rumianek).

Skuteczność zabiegu zależy nie tylko od wybranego depilatora laserowego, ale również od prawidłowego jego przeprowadzenia. Nie należy przekraczać również wskazanych przez producenta parametrów. Warto wiedzieć, iż odpowiednio długie odstępy czasowe gwarantują faktyczną skuteczność. Opiera się ona bowiem na fazie cyklu włosa, którego nie da się odgórnie przyspieszyć. W przypadku tego zabiegu „częściej” nie oznacza więc „lepiej”.

Jakość urządzenia oraz bezpieczeństwo to najważniejsze aspekty wpływające na to, jak przyjemne i efektywne będzie usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą depilatora laserowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here