szewc w Warszawie

Co zrobić gdy ma się za małe buty?

Wielu z nas wybierając się na zakupy, kupuje oczami produkty, które wydaja się atrakcyjne wizualnie. Niestety, taką motywacją nie idzie w parze praktyczna strona kupowanego przedmioty. W rezultacie często kończymy ze zbyt krótkimi spodniami czy zbyt ciasnymi butami. Na szczęście istnieją metody, które umożliwią nam rozciągnięcie obuwia bez jego zniszczenia.

Szewc potrafi rozciągnąć małego buta

Pierwszym specjalistom, do którego w takiej sytuacji warto się wybrać, jest szewc. Ten zawód, który nadal ma się dobrze, może nam pomóc w niemalże każdym problemie z obuwiem. Z pomocą skomplikowanych urządzeń może on rozciągnąć parę nawet o jeden rozmiar, jednocześnie nie niszcząc konstrukcji buta. Szewc jest do znalezienia niemalże w każdym centrum handlowym, a także w wielu innych punktach, rozsianych po całym mieście. W Warszawie jest wielu renomowanych szewców z dużym doświadczeniem. Szewc w Warszawie w dobrej cenie potrafi odnowić but, naprawić czy właśnie rozciągnąć poza tym oferuje on nam nie tylko rozciąganie obuwia, ale również jego odpowiednią impregnację i konserwację, która jest niezbędna do zachowania dobrego wyglądu skór naturalnych. Regularnie korzystając z usług tego typu specjalisty, zagwarantujemy swoim butom bardzo długie życie i wspaniały wygląd.

A jakie są domowe sposoby na rozciągnięcie obuwia?

Oczywiście, istnieją również domowe sposoby na rozciąganie obuwia, które w przypadku mniejszych różnic rozmiar owych są zalecane. Zbyt ciasną parę należy mocno wypchać z pomocą materiału, wystarczą skarpetki. Następnie, należy ustawić zwykłą suszarkę do włosów na większą temperaturę, po czym prąd powietrza nakierować na obuwie. Należy w tym być bardzo uważnym, aby nie nagrzać zbytnio skóry, bowiem może zacząć się odkształcać. Jeżeli jednak nie chcemy ryzykować, że suszarka zniszczy naszą ulubioną parę, mamy również inny sposób. Wystarczy założyć na stopy grube skarpetki, a następnie założyć zbyt ciasną parę i chodzić w niej kilka godzin po domu. Z pewnością wówczas zmieni ona swój rozmiar na większy. W sieci znajdziemy wiele artykułów, informujących nas o tym, co zrobić gdy buty mam za małe. Jednak pamiętajmy, że nie wszystkie informacje zawarte w sieci, warto brać na poważnie. Wiele metod tam przedstawionych nie ma zastosowania do produktów wykonanych ze skóry naturalnych, może je bowiem zniszczyć nieodwracalnie. Dlatego, jeśli nie wiesz, czy dana metoda sprawdzi się w twoim przypadku, najlepiej pomoże ci szewc. Może będzie to droższa opcja, jednak na pewno skuteczna i bezpieczniejsza.

Za ciasne buty to problem wielu osób, które robiąc zakupy liczyły na to, że obuwie zwiększy rozmiar w trakcie noszenia. W takiej sytuacji jednak nie musimy pozbywać się butów, wystarczy zastosować sprawdzone metody rozciągające. Można spróbować tego w domu, jednak najbardziej rekomendowana będzie wizyta u szewca. Tam będziemy mieli gwarancję, że nasze obuwie nie ulegnie zniszczeniu.

Dodaj komentarz