Zlewozmywak- na co zwrócić uwagę?

Wybór zlewozmywaka do kuchni to nie jest wybór łatwy. Mogłoby się wydawać, że coś tak prozaicznego jak zlewozmywak, kupuje się ot tak. Byleby ładnie wyglądał i nie był zbyt drogi. A to bardzo skomplikowana operacja, która wymaga odpowiedniego rekonesansu. Wiele czynników decyduje o tym, czy wybrany przez nas model sprawdzi się w naszej kuchni. Bo o to właśnie wszystko się rozbija- to ma być nasz zlewozmywak, który ma nas wspierać w codziennych kuchennych obowiązkach. Jeśli spędzamy w kuchni bardzo niewiele czasu, to faktycznie nie musimy się zbyt długo zastanawiać. W takiej sytuacji można ograniczyć wybór do modeli, które ładnie się prezentują, pasują do mebli i ogólnej stylistyki wnętrza. Jeśli mają one spełniać tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną, to nie warto im poświęcać zbyt wiele uwagi. Innego zdania będzie jednak każda gospodyni domowa, która codziennie przygotowuje posiłki dla swojej rodziny i korzysta ze zlewozmywaka praktycznie stale.

Dla osoby, która jest czynna w kuchni, zlew ma przede wszystkim znaczenie praktyczne, ponieważ może stanowić nieocenioną pomoc w rutynowych czynnościach. Decyzję o tym, jaki zlewozmywak wybierzemy dla siebie, powinniśmy rozpocząć od analizy naszej sytuacji. Częstotliwość gotowania to jedna kwestia, znaczenie mają równie wymiary kuchni i ogólna aranżacja. Wiadomo, że wielkość zlewozmywaka zależna będzie od tych parametrów. Kolejna rzecz to ilość osób w danym gospodarstwie domowym. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na duży zlew, jeśli żyjemy w pojedynkę. Podobnie sprawa ma się z określeniem częstotliwości zmywania. Posiadacze zmywarki mogą zakupić płytszy i mniejszy model. Ale już w domu, w którym zmywa się ręcznie, warto zainwestować w głęboki, obszerny zlew.

W sklepach i salonach spotkamy przeróżne modele zlewozmywaków. Najprostsze mają po prostu jedną komorę z odpływem. To opcja dla singli, do szybkiego załatwienia podstawowych kuchennych potrzeb. Dalej mamy modele półtorakomorowe, dwukomorowe i większe. Istnieją też zlewy z jedną dużą komorą i jedną mniejszą np. do mycia warzyw czy owoców. Spotkamy też takie, które mają specjalny ociekacz. Zwróćmy też uwagę, na typ zlewozmywaka. Możemy wybierać pomiędzy modelami nakładanymi na szafy, wpuszczane lub podwieszane pod blatem kuchennym. To, jaki wybierzemy zależy od naszego gustu oraz możliwości aranżacyjnych naszej kuchni. Prosty, prostokątny zlew wydaje się być najbardziej praktyczny, ale producenci prześcigają się w nowych pomysłach. Dziś każdy może zaspokoić swoje kuchenne fantazje, dobierając taki kształt, jaki tylko mu się zamarzy: kwadratowy, okrągły, trapezowaty itd. Wziąwszy pod uwagę fakt, że czasami jesteśmy istotnie ograniczeni przestrzennie, może to być dość przydatna cecha nowoczesnych projektów. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór materiału, z którego jest wykonany zlewozmywak. To jest też główna cecha, która decyduje o cenie danego modelu. Najpopularniejsze są zlewy ze stali nierdzewnej- to najbardziej ekonomiczna opcja. Ale są też zlewozmywaki ceramiczne, granitowe, a nawet szklane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here