psycholog

Jako psycholog będziemy w głównej mierze zajmować się psychiką i niesieniem pomocy w problemach osobom, które zmagają się z problemami psychicznymi czy problemami natury ludzkiej. Forma zatrudnienia, którą możemy obrać na takim stanowisku jest szeroka. Jako psycholog możemy pracować naprawdę w wielu miejscach. Jaka forma zatrudnienia jest bowiem najbardziej opłacalna? Z racji tego, że liczba miejsc w których znajdzie zatrudnienie jest spora, zarobki w tym zawodzie są bardzo zróżnicowane. Od czego zależy wysokość wynagrodzenia psychologa oraz Jak wyglądają zarobki tego typu specjalisty w rozliczeniu miesięcznym? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-psycholog-zarobki-psychologa/

Od czego zależą zarobki psychologa?

Wysokość pensji zależy przede wszystkim od miejsca, w którym jesteś zatrudniony. Nie zawsze będzie to praca, polegająca na spełnieniu 8 godzin w jednym miejscu. Będąc psychologiem masz spore możliwości dorabiania, co również ma wpływ na wysokość swojego wynagrodzenia.

Istotne w tej pracy są również charakter terapeutyczny, doradczy Czy naukowe. Oprócz tego na Twoje wynagrodzenie wpływ będą miały Twoje własne sukcesy wynikające z twojego doświadczenia. Szczególnie będzie widać to podczas prowadzenia swojej własnej działalności dzieli gabinetu psychologicznego. Nie da się ukryć że w takiej formie renoma i popularność będzie zależała przede wszystkim od Ciebie.

Wyższe zarobki czekają się również, jeśli posiadasz szereg uprawnień zawodowych. Jako przykład możemy podać na przykład psychologa Klinicznego. Okazuje się, że różnie zarobić możemy pracując na tym samym stanowisku w różnych częściach kraju. Więcej jesteśmy w stanie zarobić w dużym mieście takim jak stolica, niż w gabinecie psychologicznym znajdującym się w mniejszym mieście.

Ile wynosi mediana wynagrodzenia psychologa?

Opisane wyżej uwarunkowania sprawiają, że ciężko jest sprecyzować kwotę, na którą może liczyć psycholog wykonujący swoje obowiązki zawodowe. Branżowe serwisy, badające analizę wysokości zarobków Polaków, dokonały również badań z zakresu psychologa. Okazuje się, że połowa wszystkich psychologów zarabia wynagrodzenie znajdujący się w przedziale od 3000 do 4410 zł brutto na miesiąc.

Jest to mediana wynikająca z tego, że pozostała połowa będzie zarabiała poniżej lub poniżej tego pułapu. Można powiedzieć, że miesięczne wynagrodzenie na stanowisku psychologa wynosi zatem 3640 zł. Dane te uwzględniają wszystkie formy zatrudnienia oraz zakresy jego działalności. Rekordzistami pracy na etacie będą psycholodzy, którzy zarabiają kwoty znajdujący się na poziomie 8400 zł brutto. Oczywiście prowadząc własny gabinet psychologiczny jesteśmy w stanie zarobić dużo, dużo więcej. Warto więc zastanowić się nad podjęciem pracy na własny rachunek.

Zobacz też: http://www.eradomianki.pl/psychoterapeuta-jak-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here