Depilacja twarzy - rodzaje

Depilacja twarzy jest koniecznością, w przypadku niektórych kobiet. Wynika to z tego, że niechciane owłosienie na twarzy jest nieestetyczne oraz jest źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Obecnie na rynku jest kilka metod depilacji włosów na twarzy, bez znaczenie na którą metodę się zdecydujemy, na pewno jest lepszym rozwiązaniem, niż codzienne wyskubywanie włosów, za pomocą pęsety.

Metody depilacji włosów na twarzy

Golenie włosów, za pomocą trymera do brwi

Wiele osób nie chce golić owłosienia na twarzy, ponieważ żyją w przekonaniu, że takie zachowanie nasili problem. A mechaniczne usuwanie włosków za pomocą trymera wcale nie jest takim złym sposobem. Podstawą jest tu jednak narzędzie, należy unikać klasycznych maszynek do golenia. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest trymer.

Minusem tej metody jest to, że włoski szybko odrastają i taką depilację, należy powtarzać dość często.

Wyrywanie włosów, za pomocą woskowych plastrów

Usuwanie włosów na twarzy, za pomocą plastrów z woskiem to dość popularna metoda, która jest skuteczna i daje dobre, długotrwałe efekty. Włoski są wyrywane za pomocą plastrów. które posiadają lekko rozgrzany wosk. Taki plaster przykłada się w miejsce poddawane depilacji i energicznie pociąga, gdy wosk zastygnie.

Minus tej metody, to powstające zaczerwienienie i podrażnienie na twarzy po zabiegu. Na szczęście znika ono po kilku dniach. Oraz to, że włos musi mieć około 4 milimetrów, żeby wosk go złapał.

Przeczytaj też: http://www.eradomianki.pl/bruksizm-dlaczego-zgrzytamy-zebami-w-nocy/

Usuwanie włosów, za pomocą kremu do depilacji

Ta metoda jest łatwa w wykonaniu, a efekty utrzymują się maksymalnie przez kilka dni. Działanie kremu do depilacji polega na rozpuszczeniu keratynowej struktury włosków. Po kilku minutach można je w łatwy sposób usunąć. Ogólnie ta metoda ma większość zalet, jednak nie jest polecana osobom, które posiadają skórę wrażliwą, ponieważ taki krem może wywołać uczulenie.

Wyrywanie włosów, za pomocą pasty cukrowej

Pasta cukrowa jest to masa, składająca się z cukru, soku z cytryny i ziół. Podczas depilacji pasta okleja włoski, ale nie przykleja się do skóry. Dzięki temu zabieg nie jest tak bolesny, jak w przypadku plastrów woskowych. Pastę cukrową można wykonać samemu w domu lub kupić gotowy produkt w sklepie. Po równomiernym rozprowadzeniu pasty na skórze, należy przyłożyć do niej paski materiału, następnie odczekać kilka minut i zerwać pasek materiału w energiczny sposób.

Źródło: https://mataba.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here