Jaki tablet wybrać?

Obecnie, na współczesnym rynku królują urządzenia mobilne, charakteryzujące się tym, że są łatwe w obsłudze, ale jednocześnie wielofunkcyjne, zaawansowane, ale niewielkie. Coraz to nowsze urządzenia wypychają te nieco starsze, a postęp jest tak wielki i szybki, że ciężko jest przewidzieć, jak technologia się rozwinie za nawet i jedną dekadę. Proste telefony komórkowe zajęły miejsce telefonów stacjonarnych, z kolei chwilę po tym weszła era smartfonów. Z urządzeń służących jedynie do nawiązywania połączeń głosowych, doszliśmy do momentu, gdzie możemy na raz z jednego smartfona prowadzić wideo-konwersację, grać w bardzo rozwiniętą grę mobilną, i odpisywać na wiadomości znajomych ze świata.

Póki co, na globalnym rynku elektronicznym wiodą tablety. I właśnie osoby decydujące się na ich zakup, stają przed ogromem wyboru. Czym się kierować podczas zakupu? Czy trzeba celować jedynie w najpopularniejsze marki? Jakie funkcje ma tablet? To zaledwie parę z pytań, które zadają sobie konsumenci.

Z tabletami jest tak, że niezwykle ciężko byłoby konkretnie odpowiedzieć na pytanie, do czego służą te niewielkie urządzenia. Jednak dużo łatwiej jest po prostu wymienić zalety i wady tego rozwiązania technologicznego.

Tak więc, tablety są bardzo uniwersalne. Najczęściej ich sercem są różne wersje, opartego na jądrze Linux, systemu Android. Najpopularniejsze przekątne dotykowego ekranu urządzenia to od ok. 7″ do 10″.
Każdy znajdzie dla siebie jego indywidualne zastosowanie.

Przykładowo, tabletu możemy użyć do czytania książek w formie elektronicznej (tzw. ebooki). W systemowym sklepie znajdziemy multum w pełni darmowych i legalnych aplikacji, które pozwolą nam otworzyć, i w przystępny sposób ukazać, kupione wcześniej ebooki. Zamiast nosić ze sobą cały regał książek, mamy swoje wszystkie ulubione tytuły zawsze przy sobie.

Tablety świetnie nadają się również do pracowania i uczenia się. Istnieje wiele specjalistycznych aplikacji dedykowanych, przeznaczonych dla ludzi wykonujących konkretny zawód. Np. programista, grafik, elektromechanik. Istnieje także wiele platform do nauki, czy to języków obcych, czy zasad fizyki, do wyboru, do koloru.

Gdy znudzą nam się ebooki, i jak wchłonęliśmy już wystarczająco dużo wiedzy z aplikacji do nauki, możemy zawsze oglądnąć ulubiony serial, film, albo posłuchać muzyki w odtwarzaczu multimedialnym. A co, jeśli i tego mamy dość? Dostępnych jest dziesiątki tysięcy gier, bardziej i mniej skomplikowanych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tak więc jaki tablet wybrać? To zależy od potrzeb. Należy oczywiście zwracać uwagę na parametry urządzenia.
Jeśli najczęstszą wykonywaną na sprzęcie czynnością będzie granie – trzeba nieco więcej pieniędzy wydać. Niezwykle ważny jest wtedy procesor i układ graficzny. Procesor powinien być wielowątkowy, wielordzeniowy, o wysokim taktowaniu, a układ graficzny musi obsługiwać najnowsze standardy.

Co jeśli ktoś chce po prostu surfować po internecie, i posłuchać muzyki?
Wtedy najlepiej jest zwracać uwagę na to ile pamięci RAM ma urządzenie. Im więcej, tym lepiej, ponieważ większą ilość operacji tablet będzie w stanie wykonać. Procesor może być ze średniej półki, a układ graficzny nie jest na tyle ważny.

Do oglądania filmów, koniecznie trzeba zwracać uwagę na ekran. Na to jakie są kąty widzenia, czy kolory nie są zakłamane, no i oczywiście jaka jest rozdzielczość ekranu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą rozdzielczości HD i Full HD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here