Jakie grzechy powinniśmy powiedzieć przy spowiedzi

W obecnych czasach coraz więcej osób przechodzi kryzys wiary. Wynika to z wielu powodów, ale przede wszystkim księża coraz częściej mieszają się w politykę, agitują społeczeństwo, a także wciąż pozostają bierni w temacie pedofilii. Kiedy udaje się udowodnić duchownym, że są winni popełnionych przestępstw, nagle znikają, zamykają się w klasztorach i są chronieni przez ważniejsze w hierarchii osoby. Skrzywdzone dzieci natomiast na zawsze pozostają z traumą, którą mają głęboko zakorzenioną. Warto też pamiętać, że zło rodzi zło, a tym samym nigdy nie wiadomo jak w dorosłym życiu będą się zachowywać skrzywdzone dzieci. Nie można oczywiście oskarżać ich o najgorsze czyny, jednak warto o tym pamiętać, że nic co się wydarzy, nie zostaje obojętne naszej psychice. W związku z tym wszystkim coraz więcej osób oddala się od Boga i traktuję go jako wymysł odległych czasów. No bo jak w XXI wieku kiedy wszystko można udowodnić i wyjaśnić w naukowy sposób wierzyć, że gdzieś tam w niebie żyje ktoś, kto kieruje naszym życiem? Tym bardziej, że coraz częściej w wojnach giną najmłodsi? Kiedy media społecznościowe zalewane są zbiórkami na umierające na raka dzieci? Jak dobry i miłościwy Bóg mógłby na to pozwolić? Jednak mimo wszystko wciąż są wyznawcy wiary i ich grono się powiększa.
Każdego roku, w maju odbywają się Pierwsze Komunie Święte. Przed tym niesamowicie ważnym wydarzeniem, dzieci muszą przystąpić do spowiedzi. Jednak nie jest to takie zwykłe przeżycie. Bowiem wejście do konfesjonału i mówienie obcej osobie rzeczy, które się źle zrobiło może być skomplikowane. A więc jakie grzechy mówicie przy spowiedzi? Warto zacząć od tych ujętych w dziesięciu grzechach głównych, a następnie przejść do 7 grzechów głównych. Oczywiście nie dla każdego łakomstwo czy lenistwo to coś złego. Tym bardziej że granice lenistwa są szeroko pojęte. Jeśli leżymy przez cały dzień, czytając książki, nie zrobimy obiadu ani lekcji z dzieckiem to czy będzie to juz grzech czy może po prostu zwykły relaks? A jeśli w restauracji zamówimy zamiast obiadu, dodatkowo deser i butelkę czerwonego wina, to można to potraktować już jako łakomstwo czy po prostu udany wieczór w towarzystwie najbliższych?
Warto również pamiętać, że wymawianie imienia Pana Boga na daremno jest grzechem, tak samo jak używanie brzydkich słów czy pyskowanie do rodziców. Robienie krzywdy nie tylko cielesnej ale i słownej jest również przewinieniem wobec Boga. Należy szanować bliźniego, zarówno człowieka jak i zwierzęta. Wszystkie nasze czyny w ciągu dnia, mogą doprowadzić do powstania nowych grzechów z których będziemy musieli się wyspowiadać dlatego trzeba żyć godnie i roztropnie.
Jeśli natomiast nie jesteśmy przekonani do sakramentu spowiedzi, to nikt nie może nas do niego zmusić. Oczywiście bez niego, nie możemy przystąpić do komunii jednak czy warto dla takiego sakramentu robić coś zupełnie wbrew sobie? Bądź zmuszać młodego człowieka aby wystąpił wbrew sobie tylko dla sakramentu, który może również przyjąć jak będzie starszy? Warto dobrze przemyśleć wszystkie kwestie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here