Lakiery hybrydowe

Manicure hybrydowy jest ostatnimi czasy chyba najmodniejsza forma zdobienia paznokci. Nic w tym dziwnego, zważywszy na to, że jest to jeden z najprostszych i najtrwalszych sposobów na piękne i zarazem zdrowe paznokcie zarówno u rąk, jak i u stóp. Dlaczego kobiety pokochały hybrydy i stale rośnie liczba klientek, które wybierają właśnie tę metodę? Warto, zapoznać się z kilkoma uwagami na temat hybrydowego zdobienia paznokci. Szczególnie, że oferta na rynku stale się powiększa. Powstaje więc pytanie o to, jakie lakiery hybrydowe wybrać, jeśli już zdecydujemy się na zakup własnej lampy.

Jeszcze do niedawna hybrydy nie były tak popularne jak dziś. Kobiety, które regularnie uczęszczały do zakładów kosmetycznych, wybierały raczej manicure żelowy, który wydawał się być najtrwalszy i pomagał zaoszczędzić sporo czasu. Ponowna wizyta przy lakierach żelowych jest konieczna w zasadzie dopiero w momencie, kiedy zaczyna nam przeszkadzać nieestetyczny odrost. Ale typowe uszkodzenia mechaniczne właściwie nie dotyczą żelu. Z kolei panie, które decydują się na samodzielną pielęgnację w domu, stawiają zwykłe na tradycyjne lakiery do paznokci. Nic w tym dziwnego- taka forma nie wymaga specjalnego sprzętu, każda kobieta potrafi „obsłużyć” zwykły lakier do paznokci. Jednak oba warianty mają swoje negatywne strony. Żele mogą niszczyć płytkę paznokcia. Nawet, jeśli udamy się do sprawdzonej profesjonalistki, która będzie się starała zminimalizować uszkodzenia, słabe paznokcie mogą zostać naprawdę trwale uszkodzone. Poza tym, manicure żelowy wymaga systematyczności. Jest też stosunkowo drogi. Tradycyjne lakiery są wprawdzie bardziej ekonomiczną opcją, ale za ich pomocą nie wykonamy misternych zdobień. Nie mówiąc już o konieczności długiego oczekiwania na całkowite wyschnięcie.

Lakiery hybrydowe są lekarstwem na wszystkie te bolączki. Oczywiście, niemal każdy zakład kosmetyczny oferuje ten sposób zdobienia paznokci. Z pewnością będzie to kosztowało mniej niż żel. Ale producenci hybryd kierują swoją ofertę głównie do klientek indywidualnych, które pragną same wykonać manicure w zaciszu własnego domu. A jest to dość łatwe. W zasadzie wystarczy odrobina wprawy i kilka prób, aby opanować te sztukę. Lampy do utwardzania hybryd są bardzo poręczne, lekkie i małe. A co najistotniejsze- mają bardzo przystępne ceny. Natomiast lakiery hybrydowe posiadają niemal nieskończoną paletę barw. Możemy nimi uzyskać efekty tak zaawansowane, jak w przypadku tradycyjnych żeli, ale są zdecydowanie szybsze i łatwiejsze w obsłudze. Przy wyborze lakierów należy się kierować przede wszystkim rozsądkiem. Wcale nie jest powiedziane, że najdroższe lakiery to te najlepsze. Oprócz produktów renomowanych marek, warto przyjrzeć się ofercie pomniejszych producentów. Tańsze lakiery znajdziemy w drogeriach sieciowych, a nawet marketach. Często okazuje się, że są one równie trwałe i jakościowo dobre, jak te z wyższej półki. Na początek, najlepszym wyborem będzie gotowy zestaw, zawierający lampę i kilka niezbędnych akcesoriów. Wystarczy podłączyć lampę do gniazdka i możemy zabierać się za malowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here