Dobieramy odpowiedni kolor do żółtego - jak łączyć kolory z żółtym

Łączenie kolorów, wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się nam początkowo wydawać. Warto jest jednak zwrócić uwagę na to, że są pewne ogólne zasady, które definiują to, czy dany kolor połączyliśmy ze sobą w odpowiedni sposób. To przede wszystkim kwestia doboru barw, które, mówiąc najogólniej, dobrze ze sobą wyglądają. Niestety, nie każdy kolor, który zdecydujemy się wybrać, będzie dobrze wyglądał z tym, z którym akurat zdecydujemy się go połączyć. Jaki kolor pasuje do żółtego i jaki wygląda w zestawieniu z tą barwą najlepiej? Sprawdźmy!

Przede wszystkim – nie bój się kontrastów

To, na co warto jest zwrócić uwagę, to przede wszystkim zachowanie kontrastów. Żółty kolor, świetnie pasuje do mocnych i żywych barw. Zestawienie go np. z czerwonym, czy granatowym, może dać nam bardzo ciekawy efekt kolorystyczny. Jeśli jesteśmy osobami, które lubią nosić ubrania w kolorach kontrastowych, takie połączenie będzie dla nas wprost idealne. Czy jednak kontrastowe zestawienia barw będą się równie dobrze sprawdzały w przypadku aranżacji wnętrz? Tutaj, nie ma już takiej pewności. Żółty kolor w mieszkaniach nie powinien być ostry. Starajmy się wybrać taki jego odcień, który będzie delikatny i z którym bez najmniejszego problemu uda wam się połączyć inne barwy. W przypadku, kiedy decydujemy się na zastosowanie w naszym mieszkaniu mocnego odcienia żółtego, musimy liczyć się z tym, że nie będzie on się dobrze sprawdzał w każdym pomieszczeniu. Bezpieczniej jest zatem wybrać pastelową tonację żółtego i łączyć ją np. z pomarańczami, błękitami, czy nawet – bielą. Pamiętajmy jednak, aby łączyć kolory pastelowe z pastelowymi. Nie próbujmy łączyć ich inaczej – efekt może okazać się dla nas przykrym zaskoczeniem.

Łączenie koloru żółtego z dodatkami

Zupełnie inną kwestią jest ta, w której nasza stylizacja nie ma ani jednego elementu w kolorze żółtym. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie go dodać do naszej stylizacji. Kolor żółty świetnie sprawdza się, kiedy chcemy ożywić w jakiś sposób naszą stylizację. Żółte dodatki, świetnie sprawdzają się szczególnie w przypadku letnich stylizacji. Żółte kolczyki, naszyjniki czy bransoletki, będą stanowiły idealne uzupełnienie każdej, letniej stylizacji. Nie możemy też zapominać o kolorze paznokci, który także jest jednym z elementów naszej stylizacji. Warto jest zwrócić uwagę na to, jak takie z pozoru nieznaczące elementy, są w stanie ożywić każdą stylizację. Musimy jednak bardzo uważać na to, jaki jest stosunek ilości dodatków w kolorze żółtym do tego, jak wyglądają one z naszą stylizacją. Czasem lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na mniejszą ilość dodatków w mocnym, żółtym kolorze, aniżeli wybranie dużej jej ilości w kolorze jasnożółtym.

Sami zatem widzicie, że kolor żółty można swobodnie łączyć z innymi kolorami, jeśli tylko będziemy wiedzieli, jakie proporcje w łączeniu zachować. Pamiętajmy też o tym, ze nawet, jeśli mówiono nam, że żółty kolor nam nie pasuje, jeśli umiejętnie go połączymy z innymi kolorami, możemy wyglądać naprawdę rewelacyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here