Prezent na Pierwszą Komunię

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla każdego dziecka z religijnej rodziny. Chociaż stale powtarza się, że powinniśmy tę okazje traktować z powagą i należną czcią, niestety coraz częściej zdarza się, że aspekt duchowy schodzi na drugi plan i najważniejsze stają się komunijne prezenty. Zegarki i rowery odeszły do lamusa. W dobie prężnie rozwijających się technologii, najbardziej pożądane są techniczne nowinki, albo po prostu to, co jest akurat w modzie.

Jeśli mamy w perspektywie komunię dziecka, jesteśmy zmuszeni przemyśleć kwestię prezentu. Warto zrobić to dogłębnie. Wiadomo, że każdy chce, aby jego podarek był trafiony, aby dziecko miało z niego pożytek, ale i wiele radości. To trudna decyzja. Czasem nie warto silić się na oryginalność i zainwestować w coś tradycyjnego. Zależy to w dużej mierze od dziecka, które będziemy obdarowywać i naszego z nim pokrewieństwa. Pamiętajmy, że komunia to nie wesele- jest to przede wszystkim uroczystość religijna i warto ten wymiar podkreślić przy decydowaniu o tym, jaki prezent na komunię dla dziewczynki czy chłopca chcemy kupić.

Jeśli jesteśmy zwolennikami podkreślania duchowego charakteru uroczystości, idealnie sprawdzą się prezenty z motywem religijnym. Głównie mówimy tu o biżuterii. Przepiękne medaliki i krzyżyki na łańcuszkach będą wspaniałą i wartościową pamiątką dla małego chrześcijanina. Ale równie dobrze możemy zainwestować w tradycyjną biżuterię- nie koniecznie na łańcuszku. Każda dziewczynka ucieszy się z kolczyków, pierścionka czy bransoletki. W zależności od tego, z czego będzie zrobiona biżuteria, jej cena będzie zmienna. Ale wbrew pozorom, już nie tylko złoto jest jedynym słusznym kruszcem. Równie dobrze sprawdzi się srebro, szlachetne kamienie czy inne materiały. Ważne, aby zadbać o to, żeby ozdoba nie była infantylna. Jeśli wybierzemy uniwersalny wzór, dziecko chętnie założy ją za kilka lat. Biżuterię warto wzbogacić o okolicznościowy grawer. Wówczas już zawsze będzie ono dla obdarowanego stanowić wzruszające wspomnienie tej ważnej okoliczności.

Wspaniałym prezentem będą również książki. Piękne wydanie Biblii czy Dziejów Apostolskich zawsze będzie mile widziane. Ale warto pomyśleć o innych opcjach. Jeśli jesteśmy amatorami dobrej lektury, zachęćmy dziecko do literatury, wręczając mu wyjątkowe wydanie jakiejś klasycznej pozycji lub nawet całej serii. Jest mnóstwo takich książek, które dziecko przeczyta zarówno teraz, jak i za kilka czy kilkanaście lat. Dziewczynkę można obdarować np. serią o Ani Shirley. To klasyka literatury dziecięcej, ale kolejne tomy stanowią świetną i ciekawą lekturę również dla dorosłych. Książka opatrzona dedykacją będzie bardzo cenną pamiątką.

Dodatkiem do prezentu może być tradycyjna pamiątka w postaci kartki lub specjalnego albumu. Wygląda to bardzo efektownie, ale jeszcze lepszym pomysłem może okazać się po prostu porządny i jakościowo dobry album do zdjęć. Zachęci to rodziców dziecka do wywołania zdjęć i stworzenia całej galerii komunijnej. Nie będzie lepszej i bardziej wzruszającej pamiątki tego wyjątkowego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here