Idealny kolor sukienki

Kiedy wybieramy się na wesele, chrzciny czy wigilię pracowniczą, zawsze zastanawiamy się wcześniej w co się ubrać. Mężczyźni rzadko kiedy mają z tym problem – wyjściowy garnitur wisi cały czas w szafie, gotowy do założenia w każdej chwili i na każdą uroczystość. Większość panów do kompletu posiada również buty, kupione razem z garniturem, tworzące jedną całość. Kobiety zazdroszczą im, że na każdej imprezie wyglądają tak samo i nikt nawet nie zwraca na to uwagi. Jedyne zmienne to koszula i krawat, choć i tutaj biała koszula zawsze jest bezpiecznym wyborem, pasującym do każdego garnituru.
W przypadku kobiet, każda impreza to ten sam problem. W co się ubrać? Jaki kolor sukienki wybrać? Powinna być długa czy krótka? Jakie dodatki dobrać?
W zależności od okoliczności, warto przemyśleć swój ubiór.
Jeżeli idziemy na spotkanie biznesowe warto mieć na uwadze dress code, tak popularny w wielu firmach. Zazwyczaj doskonale określa on, jaki kolor sukienki należy założyć (czarny, granatowy), często również definiuje jej krój. To ważne, aby przy formalnych spotkaniach nie nosić sukienek na ramiączkach, z dużymi dekoltami, a także odkrytych sandałów czy japonek. Mile widziane są więc na przykład szpilki, a odpowiednia marynarka dopełni całości, sprawiając, że będziemy wyglądać profesjonalnie i elegancko.
Kiedy wybieramy się na wesele do rodziny czy znajomych nasz wygląd nie musi być już taki formalny.
Jaki kolor sukienki byłby idealny? Tutaj jedyną granicą jest nasza wyobraźnia. Należy jednak pamiętać o jednej, bardzo ważnej zasadzie. W tym dniu nie możemy i nie chcemy być konkurencją dla panny młodej, w związku z tym zapomnijmy o kolorze białym. Byłoby ogromnym nietaktem pojawić się w tak wyjątkowym dla Pary Młodej dniu, w kolorze zarezerwowanym dla Młodej. Wszelkie motywy kwiatów, wzorów, mieszaniny barw jak najbardziej są dozwolone. Dowolność mamy również w przypadku długości sukienki. Warto, aby nie była zbyt krótka, aby jej ciągłe poprawianie nie odbierało nam przyjemności zabawy, ani też zbyt długa, co groziłoby zadeptaniem jej przez bawiących się gości na parkiecie.
Idealnie leżąca sukienka, podkreślająca atuty naszej figury i zakrywająca jej mankamenty, to marzenie każdej kobiety. Kiedy staramy się wybrać naszą wymarzoną kreację, warto kierować się nie tylko modą, ale przede wszystkim tym jak będziemy w niej wyglądać.
Jeśli całe życie walczymy z nadprogramowymi kilogramami, jaki kolor sukienki na pewno nie pomoże nam tego ukryć? To oczywiście biel i jej pochodne. Nie od dziś wiadomo, że czarny kolor wyszczupla. Podobnie, jak różnego rodzaju wzory i barwy nakładające się na siebie. Unikajmy jednak poziomych pasków.
Jeżeli natomiast jesteśmy szczupłe, możemy jak najbardziej postawić na jednokolorowe, krótkie sukienki.
Najważniejsze jest, aby czuć się dobrze w tym, co wybierzemy. Nie patrzmy na modę, która często potrafi oszpecić najładniejszą kobietę. Kierujmy się własnym poczuciem stylu. Jeżeli będziemy się sobie podobać, będziemy pewniejsze siebie, a inni na pewno to dostrzegą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here