Jak kupować tanie smartfony?

Rynek nowoczesnych urządzeń elektronicznych jest tak obfity, że półki sklepowe aż uginają się od różnorodnego asortymentu. Jednak zdecydowanie taniej uda nam się kupić smartfona przez Internet. Ale jak to zrobić, jaki smartfon do 600 zł kupić?
Jest to oczywiście temat rzeka. Musimy najpierw jasno kreślić jakie konkretnie urządzenie nas interesuje. W zależności od tego do jakich celów chcemy wykorzystywać smartfona istotny będzie dobór jego parametrów.
Pierwsze na co najczęściej Internauci zwracają uwagę przy smartfonie to aparat fotograficzny. Oczywiście w cenie do sześciuset złotych nie kupimy telefonu fotograficznego nawet sprowadzając go za grosze z Chin. Jednak możemy dostać przyzwoite urządzenie, które w dobrym świetle zrobi nam zdjęcie o przeciętnej jakości. Im lepsze warunki oświetleniowe tym lepiej. Należy jednak uzbroić sie w cierpliwość do takiego aparatu bowiem jego czas reakcji będzie długi a ilość rejestrowanych detali z pewnością nie będzie zbyt wielka. W Internecie istnieją zestawienia z telefonami różnego rocznika, gdzie za kryterium wzięto właśnie aparat fotograficzny. Nie najgorzej sprawują się tutaj budżetowe Huaweje z seri Lite znane wcześniej również jako telefony pod logo „Honor”. Urządzenie siódmej generacji dostaniemy tutaj za kwotę niższą niż 600 zł. Jest to smartfon z obudową ze szczotkowanego aluminium, przyzwoitym aparatem a ponadto posiada baterię 3000 MaH oraz czytnik linii papilarnych. W tej cenie jest to jeden z bardziej polecanych producentów nie licząc Xiaomi, który znany jest z tanich aczkolwiek solidnych konstrukcji nawet w kwotach poniżej 500 zł. Jednak ten drugi producent znany jest z tego, że aparaty fotograficzne w tym przedziale cenowym cechują się przesadzonym kontrastem barw. Zabieg ten ma przykryć wadę jaką jest niedostatek detali na zdjęciach.
Kolejną ważną cechą jest bateria. W zależności jak dużo w ciągu dnia korzystamy z urządzenia tak pojemna powinna ona być. Oczywiście im pojemniejsza bateria tym smartfon będzie cięższy. Jednak nie należy tego uważać za nadmierną wadę. Czasem dzięki temu smartfon lepiej leży w dłoni.
Inną ważną cechą jest ekran. Oczywiście im większa ilość cali tym szybciej takie urządzenie będzie pochłaniało cenną energię. Również w tej cenie częstym zjawiskiem są szerokie ramki wokół ekranu, które po wyłączeniu mają sprawiać wrażenie, że sam obszar funkcyjny wyświetlacza jest większy. Za cenę to 600 zł możemy dostać smartfon z rozdzielczością full hd. Nie będzie on jednak miał szerokich kątów widzenia a obraz widziany z boku może być wyblakły. Również odwzorowanie barw takich jak czerń i biel nie będzie zupełnie naturalna.
Warto zwrócić też uwagę na procesor. Im więcej rdzeni tym telefon szybciej się rozładuje i nagrzeje. Jednak cztery rdzenie w tej cenie są osiągalne. Warto jednak rzucić okiem na taktowanie każdego z nich. Niestety takie telefony często posiadają łatki spowalniające system, który najczęściej nie podlega aktualizacji bądź cieszy się nią bardzo krótko. Taka przypadłość sprawia, że po pewnym czasie smartfon po prostu zaczyna wolniej pracować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here