Jaki akumulator kupić?

Zakup akumulatora samochodowego nigdy nie jest łatwym wydatkiem. Bateria kosztuje bowiem całkiem sporo, nawet do pół tysiąca złotych, w przypadku nowych samochodów. Trzeba więc przede wszystkim wiedzieć jaki akumulator kupić, by mieć pewność, że będzie on dobrze działał w naszym samochodzie. W tym celu stworzyliśmy ten krótki poradnik, który powinien pomóc w doborze odpowiedniej baterii dla naszego auta, a przy okazji pomoże nam także nieco zaoszczędzić, jeżeli tylko wybierzemy odpowiednie sposoby na pozyskanie nowej baterii.

Na początku trzeba sprawdzić, jaki oryginalnie w naszym samochodzie był akumulator. Inaczej nie będziemy w ogóle wiedzieć jaki akumulator kupić, żeby pasował. Przede wszystkim jednak trzeba wziąć pod uwagę, że mając auto używane ktoś mógł tam wcześniej włożyć zły akumulator. Wobec tego najlepiej wziąć instrukcję obsługi i tam sprawdzić jaka w naszym aucie powinna być bateria. Gdy już to wiemy, należy udać się do sklepu motoryzacyjnego i tam poprosić o odpowiedni produkt. Dobrze byłoby podjechać tam naszym samochodem, dzięki temu pracownik będzie mógł dobrać odpowiedni wymiarami akumulator dla naszego auta, więc nie będziemy ryzykować że nowy nabytek nie będzie pasował pod naszą maską. Często gratis zostanie sprawdzona nasza instalacja elektryczna, dowiemy się czy ładowanie w naszym pojeździe jest prawidłowe i ogólnie jaka jest kondycja całej elektryki. Większość sklepów motoryzacyjnych świadczy taką usługę nieodpłatnie, jeżeli kupujemy u nich nową baterię. Trzeba też wiedzieć, że stary akumulator musimy oddać ze względów ekologicznych. Zostanie on od razu zabrany przez pracownika sklepu, a wymiana także odbędzie się bez naszego udziału.

Jeżeli mamy częste problemy z rozruchem, a nasz samochód jest dieslem, to być może warto zakupić akumulator odrobinę większy, niż zaleca producent. Jedynym warunkiem jest ten, by bateria zmieściła się pod maską (lub w bagażniku, jeżeli w naszym aucie to własnie tam się ona znajduje). To jaki akumulator kupić musimy już sprawdzić sami w sklepie motoryzacyjnym. Wystarczy po prostu podać sprzedawcy wymiary, a ten dobierze dla nas odpowiednią baterię. Większa pojemność akumulatora (wyrażona w amperogodzinach, jednostka Ah) sprawi, że będziemy mieli większą ilość prób rozruchu, zanim bateria padnie. Oprócz tego wraz z większą pojemnością idzie również większy prąd rozruchowy. Im będzie on większy tym lepiej, bo rozrusznik będzie w stanie szybciej kręcić silnikiem. W przypadku aut dieslowskich jest to bardzo ważne, by zapewnić skuteczny i szybki rozruch.

Jeszcze jedna ważna porada, która sprawi, że kupimy baterię o wiele taniej. Jednak by z niej skorzystać, musimy być absolutnie pewni tego jaki akumulator kupić. Otóż zróbmy to po prostu przez internet. W przypadku drogich baterii możemy oszczędzić nawet do 100 złotych. Nowy akumulator przywiezie nam kurier, a także odbierze od nas starą, zużytą baterię (co również jest w takim przypadku obowiązkowe). Jeżeli będziemy kupować w dobrym sklepie internetowym, to telefonicznie pracownik doradzi nam jaką baterię zamówić, by na pewno pasowała dobrze do naszego auta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolor przedpokoju
Następny artykułHorrory Kinga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here