Jednorazowe rękawiczki z lateksu

Rękawiczki lateksowe to produkt jednorazowego użytku, który najpowszechniej stosowany jest w klinikach, szpitalach, gabinetach lekarskich i ośrodkach leczniczych. Co warto wiedzieć o takim produkcie?

Jednorazowe rękawiczki lateksowe – do czego służą?

Zastosowanie rękawiczek z lateksu jest dziś bardzo szerokie. Poza laboratoriami, fabrykami, przedsiębiorstwami chemicznymi czy lokalami gastronomicznymi użytkowane są wszędzie tam, gdzie wykonywane są jakiekolwiek czynności medyczne. Z rękawiczek korzystają zatem lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz opiekunowie w ośrodkach o charakterze pielęgnacyjnym, rehabilitacyjnym i leczniczym.

Podstawową rolą takich produktów jest zachowanie bezpieczeństwa podczas badań i zabiegów. Dzięki użyciu rękawiczek lateksowych, między pacjentem a personelem powstaje bariera ochronna, która redukuje ryzyko zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi. Personel ma również zwiększony komfort pracy poprzez brak konieczności bezpośredniego kontaktu z ranami, odchodami, krwią chorego.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe i pudrowane – różnice

Istnieją dwa podstawowe rodzaje rękawiczek lateksowych stosowanych w placówkach medycznych. Pierwszym z nich są wersje pudrowane. Oznacza to, że wewnątrz pokryte są pudem (np. skrobią kukurydzianą), który ma za zadanie ułatwić sprawne nałożenie rękawiczek oraz ograniczyć ich przyklejanie się do skóry dłoni.

Z kolei rękawiczki lateksowe bezpudrowe nie posiadają wewnątrz pudrowej powłoki. Mimo to produkowane dziś wersje można nałożyć bez najmniejszego trudu. Dodatkowym atutem jest brak pozostawionej warstwy pudru oraz znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są dziś w placówkach medycznych stosowane częściej niż opcje pudrowane.

Zakup i zasady użytkowania

Zakup rękawiczek lateksowych wymaga dokonania odpowiedniego wyboru, od którego zależeć będzie komfort i bezpieczeństwo pracy. Poza wersjami pudrowanymi i bezpudrowymi, konieczne jest zwrócenie uwagi na rozmiar. Oczywiście rękawiczki do użytku medycznego muszą spełniać odpowiednie normy gwarantujące ochronę przed patogenami.

Rękawiczki lateksowe to produkty jednorazowe, co oznacza, że po użyciu należy je zdjąć i wyrzucić do kosza przeznaczonego na odpady medyczne. W żadnym wypadku nie można stosować ich kolejny raz, ponieważ grozi to zakażeniem. Ważne też, aby dodatkowo umyć i dokładnie osuszyć dłonie. Dzięki temu minimalizuje się przenoszenie bakterii.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here