Zakup sukienki dla dziewczynki – kilka porad dla rodziców

0
828

Zakup sukienki nigdy nie jest łatwy, a w przypadku kilkuletnich dziewczynek problem jest o tyle poważny, że sukienka będzie musiała zadowolić zarówno jej użytkowniczkę, jak i rodziców. Sukienki dedykowane dla dziewcząt mogą mieć różny krój, różnić się materiałem wykonania, fasonem, obecnością dodatków oraz możliwość połączenia z innymi elementami garderoby. Później zagłębiamy się w temat sukienek dla dziewczynek – udzielamy kilku porad zakupowych, podpowiadamy jakie sukienki cieszą się największą popularnością oraz jakie modele znajdziesz w sklepowych garderobach.

Sukienka dizewczęca – przede wszystkim wygodna

Wybierając sukienkę dla dziewczynki, należy wziąć pod uwagę kwestię wygodnego i komfortowego jej użytkowania na co dzień. Wybrana sukienka powinna być przede wszystkim przyjemna w kontakcie ze skórą, dopasowana pod kątem rozmiaru oraz posiadać wygodne zapięcie. Warto więc zrezygnować z ubrań nadmiernie dopasowanych, które niepotrzebnie podkreślałyby sylwetkę dzieciom, a jednocześnie ograniczały ich ruchy, powodowały uciski lub w inny sposób krępowały. 

Zalecamy też sięgać po produkty wykonane z bawełny, lub z minimalną ilością dodatkowych tkanin syntetycznych. Bawełna jest materiałem bezpiecznym, niepowodującym reakcji alergicznych oraz bardzo sprawnym w wentylowaniu powierzchni skóry i utrzymywaniu jej we właściwej kondycji. Warto także zrezygnować z sukienek zapinanych na plecach, które mogłyby niepotrzebnie irytować małe dziewczynki, powodując swędzenie i otarcia. 

Do najchętniej wybieranych krajów należą sukienki trapezowe. Odznaczają się uniwersalnym krojem, który pasuje do dziewczynek w różnym wieku i o różnych proporcjach. Sukienki takie można z łatwością łączyć z innymi elementami garderoby. 

Fasony sukienek dziewczęcych 

Ubrania dla dziewczynek są dostępne w wielu wersjach. Przeglądając sukienki z pewnością zauważysz produkty dedykowane do noszenia na co dzień jak i produkty odświętne, okazyjne. Niezależnie jaki typ sukienki Cię interesuje, warto wybrać fason dopasowany do preferencji Twojej pociechy. Znajdziesz zarówno sukienki z podcinanym dołem, z falbankami, z ramiączkami, jak i z pełną górą. Warto uwzględnić oczekiwania dziecka w zakresie zdobień – kokardy, wstążki, koronki oraz inne motywy, które mogą przypaść do dziecięcego gustu. Na okazje specjalne warto wybierać sukienkę  z podszewką, dzięki której będzie się ładnie układać. 

Nie można też zapomnieć o wzorach i motywach kolorystycznych i graficznych, umieszczanych na powierzchni sukienek. Znajdziesz ubranka z rozmaitymi wzorami i motywami, które często nawiązują do dziecięcych zainteresowań – prezentują postaci z filmów i seriali animowanych, a także motywy kwiatowe, zwierzęce, roślinne i liczne inne. 

Popularne są także desenie i wzory prezentujące nieco mniej konwencjonalne motywy, które można by uznać za „hipsterskie” lub „lekko ironiczne”. Mowa choćby o sukienkach pokrytych motywami szminek, pantofelków, kotwic (motywy marynistyczne), lub innymi, mniej lub bardziej nietypowymi, przedstawieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here