Przemysł Gier komputerowych z roku na rok rośnie w siłę.
Warto przypomnieć sobie w tym miejscu jak w ogóle rozpoczęła się era komputerów. Po zakończeniu II wojny światowej, Amerykanie zbudowali pierwszy komputer. Był on ogromny, zajmował bowiem sporych rozmiarów pomieszczenie. Składał się głównie z plątaniny kabli oraz dużej grupy skupisk lamp tranzystorowych. Początkowo sukcesem już było samo uruchomienie tego kolosa. Komputer wywodzi się jednak ze źródła, którego mało kto by się spodziewał. Pochodzi bowiem od maszyny liczącej czyli kalkulatora. W sensie podstawowym od kalkulatora różni komputer zdolność do wykonywania całych szeregów obliczeń, według algorytmicznego wzorca. Ponadto komputer jest maszyną programowalną, co powoduje,że z łatwością może on wykonywać złożone zadania, na podstawie wprowadzonych do niego wzorców.
Komputer opiera się na kilku podstawowych częściach.
Należą do nich: procesor, pamięć Ram, karta graficzna, dyski twarde z podziałem na podrodzaje SSD oraz HDD.
Ponadto komputery posiadają również kartę dźwiękową oraz odpowiednie porty komunikacyjne zwykle w formacie USB.
Jak więc widać, rozwój komputerów jest bardzo gwałtowny.
Niewątpliwie wpływ na to miał fakt, że początkowo jedynie technologie wojskowe miały być stosowane za pośrednictwem tych urządzeń. Rozwój komputerów klasy PC czyli personal computer przyczynił się do ich miniaturyzacji. Dzięki temu powstały laptopy. Nazywane przez wielu przenośnymi komputerami. Dzięki temu pomysłowi stało się możliwe przemieszczanie nieomal wszędzie wraz z urządzeniami o wysokim stopniu interaktywności. Wraz z przyrostem mocy obliczeniowych oraz miniaturyzacją pojawiły się gry. Początkowo były to bardzo proste produkcje. Oscylowały wokół podstawowych wzorów figur geometrycznych. Nie posiadały wówczas walorów dźwiękowych. Z czasem dzięki coraz większym mocom obliczeniowym elementów gry, stawały się coraz bardziej zaawansowane. Można stwierdzić,że dzieje się tak do dziś, kiedy mamy już próby uzyskania fotorealistycznej grafiki. Gry stały się bardzo dochodowym rynkiem, przynoszącym kilkanaście miliardów dolarów zysku.
Wielu ludzi chce również zarabiać na transmitowaniu gier.
Tu pojawia się pytanie jakim programem nagrywać gry?
Wybór jest wbrew pozorom całkiem niemały. Popularnym programem jest tutaj z całą pewnością FRAPS. Aplikacja ta ma wiele różnych funkcji. Może ona służyć na przykład jako benchmark, czyli program testujący jakość i wytrzymałość komponentów, będących pod znacznym obciążeniem wydajnościowym oraz temperaturowym. Program ten sprawdzi się zarówno dla amatorów, jak i aspirujących do miana profesjonalistów. Ponadto można rejestrować obraz na tylko z gier ale i innych programów czy też serwisów multimedialnych jak na przykład You Toube.
Kolejnym programem jest Bandicam.
Pozwala on na nagranie obrazu w wielu rozdzielczościach.
Co jest niemal niespotykane program nie posiada limitu wielkości danych plików. Nagrywamy, dopóki starczy miejsca na dysku twardym.
Jak widać wybór jest szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.