Aranżacja sypialni

Sypiania to bodaj najważniejsze pomieszczenie w naszym domu. Spędzamy w nim nawet jedną trzecią życia, więc powinno to być miejsce komfortowe i wygodne. Wiadomo, że sypialnia to nie tylko miejsce do spania. W sypialni odpoczywamy, relaksujemy się, czytamy książki, czasem oglądamy filmy. Zdarza się, że jest to miejsce rozmyślań i rozmów z najbliższą osobą lub zabaw z naszymi dziećmi. To mnóstwo funkcji, dlatego ważne jest nadanie naszej sypialni odpowiedniego charakteru. A mówiąc o „odpowiednim” charakterze, nie mamy na myśli tylko i wyłącznie modnego stylu i wyposażenia na czasie. Sypialnia powinna być dopasowana do swojego użytkowania. Nie jest istotne czy stoi w niej najnowszy model komody, ale czy dobrze się w niej czujemy, czy mamy ochotę w niej przebywać.

Jest kilka czynników, które decydują o tym, jaka będzie nasza sypialnia. Przede wszystkim jest to wybór umeblowania. Ma być ładnie i stylowo, ale głównym argumentem powinna być wygoda. Do wyboru mebli sypialnianych należałoby podejść dokładnie tak, jak do wybory materaca do spania. Ma nam być wygodnie. Oczywiście ograniczają nas wymiary pomieszczenia, ale odpowiednia aranżacja może zdziałać cuda. Nawet najmniejsza sypialnia da się urządzić komfortowo i funkcjonalnie. Warto szukać praktycznych rozwiązań, które ułatwią życie i zapewnia wygodę.
Ważne, by stworzyć w sypialni odpowiedni nastrój. To miejsce, w którym każdy powinien czuć się zrelaksowany i spokojny. Oprócz mebli, taki charakter mogą nadać typowe akcesoria. Miękkie, o łagodnych kształtach i stonowanych kolorach. Tworzymy oazę spokoju, w której będziemy naprawdę odpoczywać i ładować akumulatory.

A propos koloru- to jaki kolor ścian do sypialni wybierzemy, może całkowicie odmienić jej charakter. Barwa daje ogromne możliwości. Na pewno nie należy wybierać odcienia ścian na chybił trafił. Jeśli chcemy zapewnić naszemu wnętrzu jednolitość i spójność, kolor musi podkreślać styl wystroju, musi się zgadzać z resztą elementów. Inne barwy sprawdzą się w nowoczesnej sypialni, inne w tej tradycyjnej. To najważniejsze rozróżnienie. Jeśli zadecydujemy o tym, czego oczekujemy, można zabrać się za dobór odpowiedniego koloru. Pamiętajmy też, że wszystkie elementy aranżacji muszą być potraktowane na równi. Nie każde meble wkomponują się w dany kolor ścian. Trzeba o tym myśleć kolektywnie, całościowo.

W sypialniach klasycznych stawia się z reguły na bardzo wyważoną kolorystykę. Tutaj głównymi kolorami będą odcienie pastelowe- jasne i świetliste, zapewniające spokój i harmonię. Sprawdzi się pudrowy róż, kremowy beż, subtelna, rozbielona mięta, bardzo jasna szarość oraz błękit. W sypialniach bardziej nowoczesnych można nieco bardziej zaszaleć z kolorem. Tutaj spotkać można: turkus, ciemną szarość, żółć, zieleń czy nawet czerwień. Zawsze jednak komponujemy barwy tak, aby całość nie była męcząca dla oka. Nie jest rzecz jasna powiedziane, że musimy ograniczać się do jednej barwy. Warto eksperymentować, łączyć kolory, tworzyć kolaże. Ważne, by nie zatracić harmonii i trzymać się pasującej do siebie tonacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here