jaką pieluchę wybrać dla niemowlaka?

Każdy rodzic w pewnym momencie musi się oswoić z pieluchami. Pieluchy nie tylko ochraniają pupę dziecka, ale również zapewniają spokojny sen, brak odparzeń i czyste ubranie. Wiele mam zastanawia, się nad wyborem odpowiedniej pieluchy dla swojego dziecka. Pielucha powinna być idealnie dopasowana, chłonna i delikatna dla skóry malucha. Które pieluchy najlepiej wybrać?

Jak dobrać pampersy dla noworodka?

Pieluszkę dla malucha, wybieramy według kategorii wielkości. Wyróżniamy:

  • 0 (wcześniaki poniżej 2 kg),
  • 1 (dzieci od 2 do 5 kg)
  • 2 (dzieci od 3 do 6 kg).

Jak się każdy domyśla, pieluchy podzielone są ze względu na wagę niemowlaka. Na każdym opakowaniu, znajdziemy oznaczenie, informujące nas dla jakiej kategorii wagowej przeznaczone są pieluchy. Pieluszki w rozmiarze 1, są idealnym rozwiązaniem jako pampersy szpitalne.

Pieluchy dla niemowlaków - rodzaje

W przypadku wcześniaków, które urodziły się przed terminem, należy wybierać pieluszki w rozmiarze 0. Pampersy maja rozciągliwą konstrukcje, dlatego z łatwością dopasujemy je do każdego niemowlaka. Dzięki temu zapewnimy mu bezpieczeństwo i ochronę.

Pieluchy jednorazowe

Pieluchy jednorazowe są komfortowym rozwiązaniem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Ich główną zaletą jest to, że szybko i dokładnie wchłaniają wilgoć, co z kolei zapobiega podrażnieniom spowodowanym kontaktem skóry dziecka z moczem.

Pediatrzy zalecają noszenie pieluch jednorazowych u noworodków, ponieważ mają one korzystny wpływ na kształtowanie się bioder malucha. Z kolei i starszych dzieci nie są polecane, ponieważ mogą przyczyniać się do wygięcia nóżek.

Pieluchy wielorazowe

Są zwolennicy klasycznej tetry. Niektórzy są zdania, że tetra, która jest odpowiednio uprana, wygotowana i wyprasowana, jest zdrowsza dla delikatnej skóry dziecka, niż jednorazowa pielucha.

To co jest ważne, to to że do prania takich pieluch nie zaleca się dodawania płynu zmiękczającego. Czemu? Ponieważ pogarsza on właściwości absorpcyjne, które ma pielucha. A dodatkowo moze podrażniać delikatną skórę dziecka.

Przeczytaj też: http://www.eradomianki.pl/pieluchy-do-plywania-dla-niemowlat-czy-to-dobre-rozwiazanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here