Pościel satynowa idealna na upalne noce

Z uwagi na to, że zakup pościeli to inwestycja na dłuższy czas, warto by decyzja była starannie przemyślana. Ponadto, podczas wyboru konkretnego produktu warto zdać się na fachową pomoc w kwestii choćby gramatury wyrobu odpowiedniej dla indywidualnych potrzeb klienta. Tego typu informacje z powodzeniem można uzyskać w profesjonalnych sklepach z dobrej jakości asortymentem.

Wybór pościeli

Wybór odpowiedniego zestawu pościeli jest sprawą indywidualną z uwagi na dość zróżnicowane gusta. Do wyboru jest zatem delikatna i przewiewna satyna, która doskonale sprawdzi się w letnie ciepłe noce oraz bawełna czy mikrowłókno odpowiednie jesienią i zimą. Niezależnie jednak od rodzaju włókna warto wybierać produkty wysokogatunkowe, które choć zwykle droższe, są jednak trwalsze oraz bardziej przyjazne dla skóry.

Mikrowłókno

Pościel wykonana z mikrowłókna cechują się bardzo drobno tkanymi nićmi, które sprawiają, że tkania jest mocna oraz miękka i przyjemna w dotyku. Ponadto, drobne włókna są podatne na farbowanie oraz stanowią dobrą barierę przed rozwojem roztoczy. Z tego powodu sztuczne tkaniny polecane są szczególnie alergikom. Niewątpliwą wadą mikrowłókna jest jego niska przepuszczalność powierza, która nie jest korzystna dla komfortu snu.

Bawełna

Prosty splot bawełny decyduje o jej nieprzeciętnych właściwościach. Jest ona zatem trwała oraz przyjazna dla skóry. Zapewnia komfort termiczny, a jednocześnie pozwala skórze oddychać i dobrze chłonie ewentualną wilgoć. Ponadto, bawełna nie powoduje reakcji alergicznych oraz podrażnień skóry. Wśród niewielu wad bawełny można wymienić jej podatność na gniecenie oraz konieczność częstego prasowania.

Satyna bawełniana

Pościel satynowa cechuje się unikalnym splotem, który sprawia, że jest ona bardzo wytrzymała. Jednocześnie jest ona niezwykle lekka, miękka i delikatna. Pościel satynowa jest poza tym niezwykle atrakcyjna wizualnie oraz wprowadza rodzaj szyku oraz niekwestionowanej elegancji. Jej pielęgnacja nie jest pracochłonna i czasochłonna, ponieważ może być z powodzeniem prana mechanicznie. Co więcej, pościel satynowa dostępna jest w bardzo bogatej kolorystyce, która co ważne nie ulega odbarwieniu podczas użytkowania. Jedynym mankamentem produktu może się okazać subiektywne uczucie chłodu, które daje użytkowanie pościeli satynowej.

Pościel satynowa dostępna jest w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here