Dlaczego przedsiębiorca powinien korzystać z pomocy prawnej

Prowadzenie biznesu nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się nie tylko z ciężką pracą, ale również z podejmowaniem wielu decyzji, które mogą mieć poważne skutki prawne. Kiedy warto zatrudnić kancelarię prawną i jak to zrobić?

Czym zajmuje się prawnik w firmie?

Nadal panuje przekonanie, że na stałą współpracę z kancelarią prawną mogą sobie pozwolić wyłącznie duże przedsiębiorstwa. Nie jest to prawdą!

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z pisaniem umów o pracę, zawieraniem kontraktów, przygotowywaniem wezwań do zapłaty czy wniosków o egzekucję. Są to zadania, które czekają przedsiębiorcę.

Firmy prowadzone w formie spółki zobowiązane są przepisami prawa do podejmowania uchwał w sprawie zarządzania firmą, wyboru zarządu czy składania sprawozdań do KRS. Kancelaria prawna współpracując z notariuszem pomoże w sporządzeniu odpowiednich aktów prawnych.

Kancelaria prawna jest niezbędna, by poradzić sobie z tymi wyzwaniami, które wymagają wiedzy, doświadczenia i zajmują dodatkowo dużo czasu, którego nie ma przedsiębiorca.

Trzeba pamiętać, że kancelaria prawna nie jest wyłącznie od tego, by ratować klienta z problemów. Jest przede wszystkim po to, by problemom zapobiegać. Prawidłowo przygotowane umowy, które zabezpieczają interes przedsiębiorcy, to pierwszy krok do prowadzenia wydajnej firmy. Kancelaria prawna to gwarancja bezpieczeństwa i sposób na uniknięcie problemów.

Jaką formę współpracy wybrać?

Prawnik w firmie może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę, ale również można korzystać ze stałej współpracy z kancelarią prawną.

Zatrudnienie prawnika na stałe jest dobrym rozwiązaniem w dużych firmach, gdzie problemów prawnych jest więcej. Kancelaria prawna to idealne rozwiązanie dla mniejszych firm, które nie potrzebują ciągłego wsparcia.

Wynagrodzenie kancelarii prawnej jest kwestią negocjacji. Może być godzinowe, ryczałtowe lub mieszane. Bardzo często stosowane jest wynagrodzenie mieszane, które składa się z części stałej oraz ustalonego dodatku procentowego, który naliczany jest w zależności od wyniku sprawy.

Przedsiębiorca często spotyka się z sytuacjami, w których pomoc prawna jest niezbędna. Zatrudnienie kancelarii prawnej to gwarancja bezpieczeństwa. Lepiej zapobiegać problemom niż je rozwiązywać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here