Prostowanie włosów

Piękne, jedwabiście gładkie i proste włosy na głowie to efekt, do którego dąży większość polek. Niestety nie każde natura obdarzyła prostymi włosami. Niekiedy zwyczajnie mając włosy kręcone, chcemy mieć proste – i na odwrót. Tymczasem w dzisiejszym fryzjerstwie jest szeroki wybór metod prostowania włosów, od tych domowych po profesjonalne, wykonywane jedynie w dobrych salonach fryzjerskich. Poznaj je wszystkie i wybierz metodę najlepszą dla siebie!

Prostowanie włosów na okrągłej szczotce

To jedna z metod, które są najmniej inwazyjne. Oczywiście w tej metodzie zwykle stosujemy nawiewu suszarki, jednak sprawdzi się tu również chłodniejsze powietrze, które nie niszczy tak włosów. Zabieg ten z powodzeniem możesz wykonać w domu. Pamiętaj jednak, aby dodatkowo stosować specjalne kosmetyki, które wspomagają prostowanie włosów i łagodzą ich strukturę. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju odżywki czy maseczki wygładzające. Metoda ta sprawdzi się u kobiet z delikatnie pofalowanymi włosami.

Prostownica – dla jeszcze lepszych efektów

Jeśli masz nieco bardziej kręcone włosy, sama szczotka i suszarka nie będą wystarczające. Wówczas możesz wspomóc efekt, używając prostownicy. Pamiętaj, aby zastosować na włosy specjalny preparat ochronny i przesuwać prostownicę tak szybko, jak to możliwe. W ten sposób unikniesz poważnych uszkodzeń w strukturze włosa, które mogą być wywołane zbyt wysoką temperaturą. Tego typu zabieg pomoże okiełznać nawet bardzo kręcone włosy, jednak efekt nie będzie utrzymywał się zbyt długo.

Keratynowe prostowanie włosów

To już zabieg, który należy wykonać w salonie fryzjerskim. Są oczywiście dostępne w drogeriach, szczególnie tych internetowych różne zestawy do domowego zabiegu, jednak warto pamiętać, że keratynowe prostowanie włosów odbywa się przy wysokiej temperaturze. Lepiej więc to zadanie zostawić specjaliście, który nie dość, że zastosuje wysokiej jakości preparaty, to jeszcze wykona zabieg odpowiedzialnie i bezpiecznie. Zabieg ten można wykonać praktycznie na każdym typie włosów, jednak należy skonsultować ich stan z fryzjerem. Jeśli jesteś w ciąży i planujesz ten zabieg, sprawdź, czy keratynowe prostowanie włosów ciąży jest bezpieczne dla zdrowia Twojego maluszka!

Prostowanie chemiczne lub japońskie, które daje trwałe efekty

To metoda dająca trwałe efekty, które utrzymują się aż do odrostów. Jednym słowem, jeśli chcesz na zawsze wyprostować swoje włosy, możesz skorzystać z prostowania chemicznego lub japońskiego. Niestety dzisiaj wiele salonów jeszcze nie oferuje tego typu zabiegów, ponieważ popularność tej metody nie jest jeszcze tak duża, jak w przypadku keratynowego prostowania włosów. Niemniej jednak taki sposób istnieje i co najważniejsze, jako jedyny daje trwałe efekty. Poleca się go osobom, które mają silnie kręcone włosy.

Pielęgnacja urody to szereg zabiegów, które pozwalają nam zachować piękny i młody wygląd. Warto jednak pamiętać, że musimy dbać nie tylko o te widoczne partie ciała. Często zapominamy bowiem o stopach, które przez większość miesięcy w roku są zasłonięte. Tymczasem one również wymagają naszej uwagi, dlatego też korzystając z okazji, zachęcam Cię do przeczytania artykułu o podologii → http://lazyhours.pl/czym-zajmuje-sie-podolog-i-z-jakich-uslug-mozemy-skorzystac-w-jego-gabinecie/. Dowiesz się z niego, czym zajmuje się podolog oraz z jakich usług możesz skorzystać, odwiedzając jego gabinet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here