Rozmowy o pierwszym razie

Dziś młodzież nie ma takiego wstydu jak dawniej. Pamiętacie młodzieżowe pisma, w których pisano o pierwszym razie? Tylko ci najodważniejsi publicznie informowali o tym jak wyglądał ich pierwszy raz. Dziś nie zadziwia nas pytanie na temat pierwszego razu. Jaki był wasz pierwszy raz? Takie pytanie zadają sobie nawzajem znajomi.
Warto zastanowić się nad tym czy rzeczywiście warto o takich przeżyciach, które powinny być dla nas naprawdę bardzo ważne i prywatne, opowiadać innym ludziom. Czy warto to robić? Każdy tak naprawdę musi sobie samemu odpowiedzieć na takie pytanie.
Gdzie ludzie informują innych o swoim pierwszym razie? Oprócz rozmów pośród znajomych niektórzy informują o swoich przeżyciach również w Internecie. W sieci szczególnie popularne są młodzieżowe fora internetowe, gdzie młodzi ludzie piszą o swoich erotycznych przeżyciach.
Chwalą się swoimi przeżyciami i odpowiadają na pytania innych osób.
Jak wiele osób korzysta z takich miejsc i szuka informacji na temat pierwszego razu? Otóż jak można się domyślać jest to całkiem spora grupa osób. Wiele z nich nigdy nie miało bliskiego kontaktu z drugim człowiekiem dlatego tak bardzo są zainteresowani tym tematem. Ci, którzy natomiast swój pierwszy raz mają już dawno za sobą szukają informacji na ten temat, ponieważ chcą porównać doznania innych do swoich. Czy jednak rzeczywiście warto to robić? Przecież coś, co podobało się komuś innemu nie musi podobać się nam. To samo nie musi dawać przyjemności każdemu. Ludzie są przecież różni i trzeba to jak najbardziej rozumieć.
Jeśli chcemy rozmawiać na temat pierwszego razu to w wielu przypadkach oznacza to, że nie do końca jesteśmy z naszych przeżyć zadowolenie. Psychologowie spierają się na ten temat. Wielu z nich uważa, że chwalimy się, ponieważ jesteśmy tak naprawdę załamani naszym pierwszym razem i chcemy udowodnić innym, że było idealnie, choć tak dla nas nie było. Nie jest to jednak reguła, a psychologowie nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić dlaczego mówimy tak chętnie o naszym pierwszym razie. Dlaczego tak bardzo interesuje nas pierwszy raz innych osób? Można powiedzieć, że jest to choroba XXI wieku, ponieważ dawniej ludzie nie rozmawiali na takie tematy, aż tak otwarcie.
W społeczeństwie panował strach przed otwartym mówieniem o seksie, o erotycznych sprawach, o bliskości. Nasi dziadkowie, a nawet rodzice nie mówili tak otwarcie o tych sprawach jak my. Dziś seks i erotyczne sceny są wszędzie wokół nas. Spotykamy je na każdym kroku, przeglądając Internet, oglądając telewizję, a nawet spoglądając na uliczne tablice reklamowe. Nie powinniśmy się więc dziwić, że temat seksu, pierwszego razu jest dla nas tak dostępny, że tak łatwo nam na ten temat rozmawiać z innymi. Czy w przyszłości będziemy żałować tego, że tak otwarcie mówiliśmy o pierwszym razie? Tak naprawdę nie wiadomo. Nikt z nas nie jest w stanie dziś odpowiedzieć na takie pytanie. Zobaczymy co przyszłość przyniesie, warto jednak dobrze zastanowić się nad tym o czym rozmawiamy z innymi, żeby kiedyś nie żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here