Skarpetki do garnituru - jak je wybrać?

Kiedy mamy w planach bardzo ważną uroczystość, powinno nam zależeć na tym, aby wyglądać na niej elegancko i szykownie. Taką okazją może być np. ślub lub wesele. Kobiety na takie okazje kupują piękne kreacje – najczęściej sukienki. Z kolei mężczyźni, powinni na taką oficjalną uroczystość założyć garnitur. Należy być jednak świadomym tego, że samo wybranie garnituru, to jeszcze nie wszystko. O co zatem powinniśmy jeszcze zadbać? Wybór dobrego obuwia do garnituru, to, jakie skarpetki do garnituru będą pasowały najlepiej, to tylko niektóre kwestie, które powinniśmy brać pod uwagę, kiedy chcemy wyglądać naprawdę szykownie i elegancko. W naszym poniższym artykule, znajdziecie odpowiedzi na te właśnie pytania.

Jaki kolor garnituru wybrać?

Zanim przejdziemy do wyboru detali i dodatków do naszego garnituru, powinniśmy się zastanowić, jaki jego kolor będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Trzeba jednak wiedzieć, że nie zawsze klasyczny czarny garnitur będzie najlepszym wyborem. Na ślub czy wesele, lepszym rozwiązaniem są kolory mniej klasyczne. Świetnie sprawdzają się garnitury jasne – szczególnie latem. Panowie wyglądają naprawdę dobrze w lnianych, jasnobeżowych garniturach. Dobrym pomysłem jest też ubranie garnituru szarego, czy też jasnoszarego. Czerń, nie jest wymagana, jeśli mowa o weselu. Zupełnie inaczej rzecz się ma, kiedy przykładowo bierzemy udział w uroczystościach naprawdę oficjalnych. Wówczas czarny, klasyczny garnitur, to bardzo dobry pomysł.

Krawat czy może muszka?

Kiedy wiemy już jaki kolor garnituru zdecydowaliśmy się wybrać, czas na dobór koszuli, a co za tym idzie, także krawata lub muchy. Koszula do jasnego, lnianego garnituru nie musi być biała. Doskonale sprawdzi się jasnobłękitna, cienka koszula w połączeniu z nieco ciemniejszym krawatem. Kiedy jednak zdecydujemy się na jasnoszary garnitur, mamy zasadniczo dwa rozwiązania. Możemy zdecydować się na ciemną koszulę – popielatą, lub nawet czarną. Niegłupim rozwiązaniem jest jednak założenie koszuli w jaśniejszym kolorze. Jeśli zaś chodzi o dobór krawata czy muchy, tutaj ważne jest to, aby ich kolorystyka współgrała zarówno z garniturem, jak i koszulą.

Skarpetki do garnituru – mała rzecz, ale jakże istotna!

Ostatnią kwestią, na jaką koniecznie musimy zwrócić uwagę, jest dobór odpowiedniej jakości skarpetek do garnituru. Tutaj panuje jedna zasada: skarpetki do garnituru, nie powinny się zbyt mocno odznaczać od koloru spodni oraz obuwia. Jeśli zatem chcemy założyć czarne skarpetki do jasnego obuwia i jasnego garnituru, możemy od razu porzucić ten pomysł. Świetnie w takiej sytuacji sprawdzą się skarpetki beżowe, czy nawet jasnobrązowe. Biel skarpetek, w momencie kiedy kolor naszego garnituru przypomina kolor kawy z mlekiem, nie jest najlepszym rozwiązaniem. W momencie, kiedy jednak mamy ciemnoszary garnitur, skarpetki także powinny być skomponowane kolorystycznie. Szare czy też popielate skarpetki do garnituru, to bardzo dobry pomysł. Nawet z czarnym obuwiem, będą się one dobrze komponowały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here