Śruby zamkowe – co warto o nich wiedzieć?

0
1676

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na wysokiej jakości śruby zamkowe. Takie, które zostały między innymi zrealizowane z porządnego materiału. Wtedy elementy złączne będą charakteryzowały się bowiem odpowiednimi właściwościami.

Z czego są wykonywane?

Jakie materiały służą do produkcji śrub zamkowych? Trzeba podkreślić, że coraz popularniejsze są elementy złączne z łbem grzybkowym z podsadzeniem. Spełniają one normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406 – zostały one natomiast ustanowione przez takie podmioty, jak kolejno Niemiecki Instytut Normalizacyjny, Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna i Polski Komitet Normalizacyjny. Warto zauważyć, że porządne śruby zamkowe powstają między innymi ze stali węglowej. Jakie inne komponenty są stosowane? To na przykład stal kwasoodporna A4 lub mosiądz. Nierzadko wybierane, z oferty sklepów z tym asortymentem, są akcesoria zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej A2 (INOX). Dlaczego? Dzięki temu śruby zamkowe są między innymi eleganckie, bardzo odporne na korozję, mają też efektywny stosunek w aspekcie wytrzymałości do wagi…

Co jeszcze jest ważne dla Klientów, którzy decydują się na takie elementy złączne? To również metryczny rodzaj gwintu. Jak to jest zaś biorąc pod uwagę klasę własności? Występują tutaj następujące parametry: 4.6, 4.8 i 8.8. Należy zauważyć, że śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Stosuje się tutaj na przykład ocynk galwaniczny albo ocynk ogniowy. Ewentualnie taki proces, jak oksydowanie. Nie brakuje osób, które w trakcie wyboru takich elementów złącznych zwracają uwagę na zakres. Jest on zaś różny w zależności od zastosowanego materiału. Dla mosiądzu wynosi M5 – M8. Z kolei dla stali nierdzewnej A2 oraz kwasoodpornej A4 jest to przedział od M5 do M16.

Gdzie są używane?

Porządnie wykonane śruby zamkowe, które posiadają wyżej wymienione właściwości, są uważane za bardzo uniwersalne. Gdzie mogą być jednak bez żadnego problemu zastosowane? Na przykład biorąc pod uwagę konstrukcje drewniane lub takie, które są narażone na bezpośredni kontakt z naszą skórą. Okazuje się, że to nie wszystko. Warto zauważyć, że śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są także stosowane do skręcania rozmaitych elementów. To na przykład ogrodzenia. Tak samo jest uwzględniając płoty czy ławki. Ważnym elementem jest tutaj łeb kulisty. To prawdziwy ozdobnik konkretnego połączenia. Trzeba zauważyć, że śruby zamkowe są nie tylko uniwersalne, lecz także relatywnie tanie.

Przeczytaj także: www.flamasterklub.pl/jak-wybrac-odpowiednie-sruby-pasowane/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here