Wędrówki górskie są fajne - wybierz dobre buty!

Wakacje to okres, kiedy bardzo często wyjeżdżamy na urlopy. Nie ma jednak reguły, że latem jeździ się nad morze, zaś zimą – w góry. Góry mogą być wspaniałe zarówno latem, jak i zimą. Musimy jednak się do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować. Jakie buty w góry latem powinniśmy kupić? Na co zwracać największą uwagę przy ich wyborze? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Buty na wędrówki górskie, powinny zapewniać nam nie tylko komfort, jeśli chodzi o samo poruszanie się po górach, ale też i bezpieczeństwo. Należy zadbać o to, aby podeszwa buta była antypoślizgowa. Dobrze też, jeśli będzie ona posiadała funkcję amortyzującą nasze stopy w trakcie długich wędrówek. Wybierając buty do wędrówek górskich, musimy też bardzo jasno określić, w jakie góry się wybieramy. Czy będziemy chodzić szlakami spacerowymi, czy też zamierzamy się wspinać po górach wyczynowo. Zależnie od tego, będziemy starali się dobrać odpowiedniej jakości buty na wędrówki górskie. Są jednak pewne cechy, którymi buty do chodzenia po górach powinny się odznaczać – niezależnie od tego, czy zamierzamy uprawiać wspinaczkę wysokogórską, czy też po prostu – spacerować po górach.

Zadbaj o swoje stopy

Podstawą, jeśli chodzi o wybór butów do chodzenia po górach latem, jest to, aby przepuszczały one powietrze. W momencie, kiedy na dworze panują wysokie temperatury, nasze stopy będą się pocić. Dlatego też, tak istotne jest to, aby kupując buty do wędrówek po górach latem, zwrócić uwagę na ich przepuszczalność powietrza. Wówczas, unikniemy odparzeń, otarć, jak również nieprzyjemnego zapachu po zdjęciu butów z naszych nóg. To jednak nie wszystko, co będzie miało znaczenie, kiedy mowa o wyborze odpowiednich butów do chodzenia po górach latem.

Po drugie – wodoodporność

Pogoda w górach bywa kapryśna. Stąd też, powinniśmy być przygotowani na jej nagłe zmiany. Może się zdarzyć tak, że kiedy wyjdziemy latem w góry, będzie piękna pogoda. W czasie wędrówki, może nas jednak złapać deszcz. Nasze letnie buty do chodzenia po górach, powinny być zatem wodoszczelne. W ten sposób, nawet, jeśli na wycieczce w górach latem trafimy na deszcz, nie zamoczymy nóg. Tym samym, będziemy już o krok bliżej, od uniknięcia przeziębienia. Pamiętajmy bowiem, że przemoczone buty, to pierwszy krok do tego, aby się rozchorować, szczególnie latem.

Stabilność naszych kostek

Buty do chodzenia po górach – niezależnie od tego, czy kupujemy je na sezon letni, czy zimowy, powinny też odpowiednio chronić nasze kostki. Cholewka takiego buta, powinna być zatem sztywna i najlepiej stabilizować kostkę. W ten sposób, nawet kiedy źle staniemy na szlaku górskim, jesteśmy w stanie zabezpieczyć naszą kostkę przed zwichnięciem, skręceniem jej, czy nawet złamaniem. Buty do chodzenia po górach, poza tym, że powinny chronić nasze kostki, powinny też być stosunkowo lekkie. W ten sposób, wędrowanie po górach, będzie dla nas czystą przyjemnością – nie będziemy się tak szybko męczyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here