Panele podłogowe - jaki wybrać rodzaj?

Podłoga jest najważniejszym elementem każdego pomieszczenia, kuchni, salonu, łazienki czy korytarza. Podłoga powinna nie tylko pięknie się prezentować, ale przede wszystkim powinna być funkcjonalna. W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy znaleźć wiele rodzajów płytek podłogowych, klasycznych desek czy parkietów. Jednak największą popularnością nadal cieszą się panele. Dlaczego? Ponieważ jest to bardzo wygodna i tania opcja. Na dodatek są bardzo proste w montażu. Wystarczy odpowiedni podkład, wyrównane podłoże i można kłaść panele.
Jaki rodzaj paneli wybrać? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od wielu czynników. Pierwszym z nich jest miejsce. To, gdzie chcemy położyć panele jest bardzo ważne. Musimy pamiętać o tym, że w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka, panele powinny być grubsze i bardziej wytrwałe. Jeżeli w kuchni położymy panele o niskiej klasie ścieralności, na przykład AC 2 lub AC 3, możemy być pewni, że panele nabiorą nam wody i spuchną. Bardzo ważną kwestią jest również to, jakie panele na ogrzewanie podłogowe w łazience. Jest to dosyć spory problem, ponieważ panel nie może być zbyt cienki, natomiast pod ogrzewanie podłogowe najlepiej położyć panele do ośmiu minimetrów. Zatem, jeżeli chcemy założyć panele w łazience, a mamy ogrzewanie podłogowe, musimy poświęcić sporo czasu, by rozwiązać dany problem.
Jest wiele rodzajów paneli, od klas ścieralności od najniższych, po najwyższe, przez panele matowe, na wysoki połysk czy imitujące naturalne drewno i kamień. Panele są bardzo różne i zapewne znajdziemy coś idealnego dla siebie. Jednak przed zakupami warto zastanowić się nad tym jakie panele na ogrzewanie podłogowe będą najlepsze i czy w danym pomieszczeniu możemy zastosować taką szerokość panela.
Najczęściej ten rodzaj pokrycia podłogowego wybierany jest do salonu. Jest to tanie rozwiązanie, a zarazem efektowne. Oczywiście mamy do dyspozycji również panele z górnej półki, które są bardzo kosztowne. Imitacje pięknych płytek, czy panele na wysoki połysk mają dosyć wysoką cenę za metr kwadratowy. Jednak warto pamiętać o tym, że również i jakość tych paneli jest znacznie wyższa. Dlatego, gdy chcemy zmienić podłogę, powinniśmy rozważyć jakie panele na ogrzewanie podłogowe wybrać, a jakie do ogrzewania grzejnikowego.
Ogrzewanie grzejnikowe nie wymaga od nas specjalnego pokrycia podłogi, natomiast trzeba wiedzieć jakie panele na ogrzewanie podłogowe położyć, gdyż w tym przypadku wymagana jest odpowiednia grubość panela, a raczej chudość. Maksymalnym rozwiązaniem są panele z klasy ścieralności AC 4, gdyż mają one do ośmiu minimetrów. Ogrzewanie podłogowe przez grubszą warstwę podłogi, nie będzie w stanie dobrze funkcjonować.
Wybierając panele podłogowe musimy zwrócić uwagę na wiele czynników. Gdzie będą zamontowane, jak często użytkowane, bardzo ważne jest również to jakie panele na ogrzewanie podłogowe założyć, a jakie do klasycznych grzejników. W sklepach możemy znaleźć wiele różnych produktów, wystarczy odpowiednio poszukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here