A może ekspres ciśnieniowy?

Picie kawy to rytuał, bez którego wielu z nas nie potrafi się już obejść. Nic dziwnego, ponieważ samo smakowanie tego jakże aromatycznego napoju to jedno, a celebrowanie tego to druga rzecz. Czas na kawę to czas na chwilę relaksu i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dobrze, że ten zwyczaj przyjął się i u nas. Wielkimi smakoszami kawy są bez wątpienia Włosi. W Italii na każdym kroku można napić się przepysznej kawy i do tego jeszcze zjeść równie pyszne cannoli siciliani, nie rezygnując jednocześnie z boskich wręcz lodów. Ale nie trzeba od razu jechać do Włoch, żeby pić dobrą kawę, bo i u nas jest to jak najbardziej możliwe. Minęły czasy, kiedy w naszej rzeczywistości królowała słynna kawa po turecku, oczywiście obowiązkowo parzona w szklankach. Chociaż, niektórzy jeszcze hołdują temu zwyczajowi i nie wyobrażają sobie, żeby mogli napić się inaczej przygotowanej kawy.
No cóż, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i nic na to się nie poradzi. Ale przecież nie można nikomu narzucać określonych zwyczajów, skoro komuś one nie odpowiadają. Żyjemy w końcu w wolnym kraju i jesteśmy wolnymi ludźmi.
Wróćmy do samej kawy, a raczej do sposobów jej przyrządzania. Otóż, obok osławionego już parzenia kawy w szklankach istnieją inne sposoby jej przyrządzania. Gros osób lubi kawę z ekspresu przelewowego. Ten typ ekspresów zrobił oszałamiającą karierę przed laty, ale nadal wiele osób takie sprzęty posiada w swoich domach i chętnie z nich na co dzień korzysta. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo są one naprawdę funkcjonalne. Są proste w obsłudze, a co najważniejsze, udaje się dzięki nim przyrządzić dobrą kawę. Warto wspomnieć o jeszcze jednej ich cesze, mianowicie o ich cenach – te nie są zbyt wygórowane, więc taki zakup to znów nie taki wielki wydatek, a korzyć ewidentna.
Od jakiegoś jednak czasu dużą popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe. W ten typ ekspresów pierwotnie były wyposażone li tylko kawiarnie czy restauracje. Rzeczywiście, kawa z takiego urządzenia smakuje nieco inaczej niż z ekspresu przelewowego, bo inna jest przecież metoda jej parzenia. W każdym razie, nie trzeba już za każdym razem wychodzić do kawiarni, żeby napić się kawy z takiego ekspresu, bo można sobie kupić taki sprzęt na własne potrzeby. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo takich urządzeń, problem może być tylko w tym, jaki ekspres ciśnieniowy wybrać, żeby być zadowolonym. Faktycznie podaż w tym obszarze zdecydowanie przewyższa popyt, więc kupujący mogą wybierać do woli i na pewno uda im się znaleźć to, czego szukają. A jaki ekspres ciśnieniowy jest najlepszy? Nikt nie odpowie nam dokładnie na to pytanie, bo przecież każdy z nas ma jakieś swoje preferencje i potrzeby w tym względzie i do tego jeszcze dysponuje innymi środkami finansowymi. Żeby od razu wszystko było jasne, trzeba powiedzieć, że cena takich ciśnieniówek jest wyższa niż przelewowych. To wydatek od kilkuset złotych wzwyż. A te bardzo zaawansowane już technologicznie urządzenia potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Sami kupujący muszą więc zdecydować, jaki ekspres ciśnieniowy ostatecznie wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here