Jaki wybrać telefon?

Wybór odpowiedniego telefonu jest rzeczą niezwykle ważną w dzisiejszych czasach. Mnóstwo ludzi ma olbrzymi problem, aby dopasować do siebie konkretny model telefonu. Użytkownicy smartfonów bowiem dzielą się na wiele odmiennych grup. Jedni wcale nie korzystają z podstawowych funkcji, a wybierają jedynie gry mobilne, inni zaś używają telefonu głównie jako odtwarzacza muzyki, bądź filmów. Jak nie dać się zwariować tym wszystkim specyfikacjom, dziwnym terminom, i wybrać dobry produkt?

Wszystko zależy od tego, czego od smartfona oczekujemy.
Przede wszystkim, zacząć należy od systemu operacyjnego. Najpopularniejszy jest system Android. Sławę zyskał dzięki możliwości bardzo dużej modyfikacji jądra i wygodzie pracy. Na drugim miejscu jest Windows, firmy Microsoft. Ten, z kolei system jest lepszy, dla ludzi, którzy obracają się w środowisku właśnie Microsoftu. Wtedy niezwykle łatwo i sprawnie, możemy sparować dane z telefonu, z np. komputerem. Dużo usprawnień zyskujemy dzięki pozostaniu w środowisku firmy Billa Gatesa. Na trzecim miejscu jest iOS od firmy Apple. Tutaj sprawa wygląda dokładnie tak jak w przypadku Windowsa. Jeśli mamy środowisko firmy Apple, dużo wygodniej będzie nam używać właśnie iPhonów (bo tak nazywają się smartfony od nadgryzionego jabłuszka)

Jeśli chodzi o funkcje danych systemów operacyjnych, to są one prawie identyczne na każdym z nich. Systemy różnią się właściwie łatwością dostępu do różnych rzeczy, i także łatwością pracy.
Weźmy na przykład ten najpopularniejszy system, za którym w rankingach daleko odstają inne – Android
Jaki wybrać telefon?
Zależy od wykonywanych na nim czynności.

1. Telefon biznesowy
Powinien charakteryzować się niezawodnością, łatwością obsługi, dobrze by było, gdyby obsługiwał najnowsze biznesowe technologie. Co powinien taki smartfon mieć? Przede wszystkim dobry procesor. Niekoniecznie z najwyższej półki, ale po prostu dobry. Czyli minimum taki o czterech rdzeniach, z taktowaniem 2.5GHz. Pozwoli to na sprawną pracę. Warto zadbać również o to, aby obsługiwał on HD Voice (połączenia w dużo lepszej jakości). Wielkość ekranu to już kwestia indywidualna.

2. Telefon multimedialny
Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa pamięć urządzenia, i pamięć RAM. Pierwsza, jak i druga jest mierzona w GB, jednak pierwsza określa ilość dostępnego miejsca na pliki, takie jak na przykład muzyka, filmy, dokumenty, aplikacje. Druga zaś jest o tyle ważna, że im jej więcej, tym więcej aplikacji na raz damy radę uruchomić. Czyli potrzebujemy dużo miejsca na multimedia, ale także pamięć RAM, która nam to wszystko razem obsłuży. Procesor, z kolei, im lepszy – tym wydajniej nam się będzie korzystało z tych wszystkich multimediów. Średnia półka z pewnością wystarczy.

3. Telefon gamingowy
Istnieje wiele opcji rozgrywki, a rynek gier mobilnych rozrósł się do niespodziewanie olbrzymich rozmiarów. Możemy podłączyć do telefonu pada, możemy grać w coraz więcej ulubionych tytułów, znanych do niedawna nam tylko z komputera, lub konsoli. Gier mobilnych jest niewiarygodnie dużo. Jest w czym wybierać, a technologia cały czas pnie się w górę. Dlatego też, telefon do gier będzie tym najdroższym. Tutaj i układ graficzny musi być z górnej półki, pamięci RAM też dobrze by było mieć w zapasie (minimum 3GB), procesor także nie może pozwolić na krztuszenie się urządzenia. A również pamięci urządzenia musi być odpowiednio sporo, ponieważ co bardziej wymagające gry, potrafią ważyć nawet po parę GB.

Tak więc przede wszystkim, należy się zastanowić do czego potrzebujemy smartfona.
W razie czego, istnieją także internetowe porównywarki specyfikacji telefonów, ich ceny, jakości wykonania. Znajdziemy tam także opinie użytkowników danych modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here