Kolor śluzu przed okresem a w ciążu

Każda mała dziewczynka bawi się lalkami, udając przy tym, że jest mamą. To takie pierwotne pragnienie zakorzenione gdzieś głęboko w nas. Nie można oczywiście oczekiwać, że każda młoda dziewczyna będzie chciała mieć od razu gromadkę dzieci – mamy bowiem różne priorytety w życiu, a także pragnienia. Jednak jeśli nasze życie potoczy się tak jak sobie wymarzymy i w pewnym momencie instynkt macierzyński da o sobie znać to zaczynamy się starać o maluszka.
Najlepiej przed rozpoczęciem działań, udać się do ginekologa na gruntowne badanie, które potwierdzi nasz stan zdrowia. Leczenie w ciąży jest bowiem trudniejsze niż przez dlatego warto się niekiedy powstrzymać. Jeśli usg i cytologia będą prawidłowe, dobrze wykonać również morfologie i całą resztę podstawowych badań. Jeśli coś będzie nie tak, od razu lekarz skieruje nas na dokładniejszą diagnostykę. Nawet podstawowe badanie moczu, może ukazać, że w naszym organizmie toczy się stan zapalny, który może być groźny dla płodu.
Jeśli już wiemy, że nasz organizm jest w dobrej kondycji, a nasz partner również pragnie dziecka przystępujemy do starań. Często zdarza się jednak tak, że im bardziej czegoś chcemy to tym trudniej to osiągnąć. Wtedy staramy się dostrzegać objawy ciąży wszędzie tam, gdzie tak naprawdę ich nie ma. Warto dowiedzieć się jaki śluz przed okresem a jaki w ciąży powinien u nas występować. Dlatego im lepiej znamy własny organizm, wahania temperatur, które występują w różnych fazach cyklu, tym szybciej zaobserwujemy, że coś się zmienia.
Śluz przez okresem jest najczęściej gęsty i ma barwę od białej po żółtawą. Jego odczyn jest kwaśny, aby plemniki nie mogły przeżyć, ponieważ ta faza nazywana jest fazą niepłodną. Teoretycznie są to dni bezpieczne i można uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Jednak organizm lubi płatać figle, dlatego lepiej nie ryzykować, jeśli nie planujemy powiększać rodziny.
W czasie dni płodnych śluz jest lejący, jest go dużo i przypomina białko jaja kurzego. Takie środowisko ułatwia dotarcie plemnikom do komórki jajowej i tym samym zapłodnienie. Bardzo łatwo rozpoznać tą fazę w organizmie, jeśli na co dzień obserwujemy swoje ciało. To jest szczególnie istotne dla Pań korzystających z kalendarzyka jako formy zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Oczywiście nie jest to najlepszy sposób, szczególnie w XXI wieku, kiedy istnieje mnóstwo skutecznych sposobów antykoncepcji.
Jeśli jednak kobieta zajdzie w upragnioną, mniej lub bardziej, ciąże, to śluz może również zmienić swój wygląd. Może się okazać, że kiedy powinno być go bardzo mało przed planowanym okresem, nagle nasz organizm wydziela go bardzo dużo. Niekiedy również zmienia swoją barwę. Jednak wszelkie anomalia i odstępstwa od normy są uwarunkowane osobniczo. Najlepiej kiedy zauważymy, że w naszym organizmie pojawia się coś czego wcześniej nie było, bądź dzieje się to w zupełnie innym czasie to zawsze warto udać się do lekarza na konsultację. Niekiedy wydaje nam się, że plamienia są objawem ciąży, a mogą świadczyć o chorobie, która zagraża naszemu życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here