Wybierz idealny kolor włosów

Każdy chce być dobrze odbierany przez środowisko. Piękny wygląd, nienaganna prezencja i dbałość o swój wizerunek to cechy niezwykle pożądane w niemal każdej dziedzinie życia. Dbałość o szczegóły jest tu niezwykle istotna. Zastanów się co możesz zmienić, a co powinno zostać nietknięte w twoim wyglądzie. Zacznij od postaw, zadaj sobie ważne pytanie: jaki kolor włosów do ciebie pasuje?

Zastanów się przede wszystkim czy jesteś ciepłym, czy zimnym typem urody. To ma kluczowe znaczenie w doborze koloru włosów. Jeśli sprawia ci to trudności, zacznij od przyłożenia do siebie dwóch materiałów i określ, przy którym twoja twarz wygląda korzystniej. Idealnie będą pasowały kolory złoty i srebrny. Jeśli jednak nie posiadasz absolutnie nic w tych barwach, znajdź w swojej szafie dwa ciuchy w ciepłej i zimnej barwie. Weź do ręki coś niebieskiego i czerwonego. To znacznie ułatwi ci zadanie.

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie koloru żył na nadgarstku. Jeśli są niebieskie – jesteś zimnym typem urody, jeśli są zielone – ciepłym.

Jaki jest kolor twojej twarzy? Wpada w żółte tony – jesteś ciepłym typem urody, jeśli wpada w różowe tony – jesteś zimnym typem urody.

Jeśli już wiesz jakim typem urody jesteś, znacznie łatwiej będzie ci dobrać odpowiedni kolor. Wybieraj chłodne lub ciepłe tony, w zależności od wyników testu.

Jaki kolor włosów wybrać? Niezależnie czy włosy będą jasne, w kolorze blondu, czy stawiasz na rudości lub czerwienie, a może piękny, czekoladowy brąz lub burgund, każdy kolor może mieć ciepłe lub chłodne tony. Niezależnie od koloru naszej karnacji lub koloru oczu możemy wyglądać rewelacyjnie w jasnych lub ciemnych włosach. Nie musisz sugerować się opiniami, że niebieskie oczy pasują do blondu a czarne mają tylko brunetki. Dobór odpowiedniej tonacji jest kluczem do sukcesu.

Aby osiągnąć naturalny efekt unikaj kolorów takich jak platynowy blond lub granatowa czerń. Dobry, sprawdzony fryzjer będzie świetnym doradcą w kwestii doboru koloru. Profesjonalista powinien sam bez trudu określić co do ciebie pasuje, a czego unikać. Jeśli stawiasz na ekstrawagancję, twoja praca nie wymaga od ciebie biznesowego dress codu – zaszalej. Poeksperymentuj z kolorami takimi jak fiolet, czerwień czy różowe pasemka!

Jeśli farbujesz włosy w domu, samodzielnie – wybieraj odpowiednie farby. Te, które zawierają ciepłe tony będą opisane jako „słoneczne” lub „złote”, zimne tony znajdziemy pod nazwami „popielate” lub „opalizujące”. Istotne są też numery tych kosmetyków. 0 symbolizuje kolory naturalne, 1 – popielate, 2 – opalizujące, 3 – złote, 4 – miedziane, 5 – mahoniowe, 6 – czerwone, 7 – matowe / zielonkawe. Te oznaczenia znajdziemy po przecinku, zapisane po numerze koloru.

Jeśli twoje włosy są ciemne, nie musisz ograniczać się do ciemnych kolorów. Identyczna sytuacja jest w przypadku kolorów jasnych, blondynkom również mogą pasować ciemniejsze włosy.

Podstawą dobrego wyglądu jest dobre samopoczucie. Stosuj się do powyższych zasad, a efekt metamorfozy cię zadowoli. Określ swój typ urody i zacznij działać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here