Marzenia się spełniają

Wielu młodych ludzi marzy o własnym motocyklu. Ciemna skóra, jeansy oraz duża prędkość to coś co pociąga prawdziwego mężczyznę. Jednak w dzisiejszych warunkach prawnych posiadanie własnego jednośladu nie jest łatwe. Koszt uzyskania prawa jazdy kategorii A to około dwóch tysięcy złotych, do tego takie uprawnienia można uzyskać dopiero po ukończeniu dwudziestu jeden lat.
Posiadając prawo jazdy kategorii B możemy natomiast bez przeszkód poruszać się po Polskich drogach skuterami lub motorami o pojemności 125 centymetrów sześciennych. Jest to pojemność wystarczająca dla przeciętnego motocyklisty amatora i pozwala bez przeszkód osiągać spore prędkości. W tym artykule odpowiem więc na pytanie jaki skuter 125 wybrać.
Pierwszą z propozycji jest Honda PCX 125. Jest to wielokrotnie testowany i polecany przez użytkowników model. Cechuje on się modnym i nowoczesnym designem przez co wygląda na droższy i o większej pojemności niż w rzeczywistości jest. Motocykl posiada oszczędny a jednocześnie bardzo nowoczesny silnik, którego spalanie wynosi 1,6 litra na sto kilometrów. Jest to znakomita wartość rzadko spotykana wśród skuterów tej klasy. Cena tego skutera nie przekracza dwunastu tysięcy złotych co jest znakomitą alternatywą dla wszelkich innych jednośladów tej klasy. Motocykl można kupić zarówno w sklepach internetowych takich jak Moto.pl czy cross.com, ale również w każdym dobrze wyposażonym sklepie motoryzacyjnym Honda. Serwisy tej firmy znajdują się w każdym z miast wojewódzkich Polski.
Inną propozycją również polecaną przez użytkowników jest Kymco Agility City 125. Kymco – motocykl produkcji Tajwańskiej zaskakuje oszczędnym czterosuwowym silnikiem oraz znakomitymi kołami o średnicy szesnaście cali. Znakomicie amortyzują wszelkie nierówności i zapewniają użytkownikowi komfort jazdy. Dodatkowym atutem pojazdu jest pojemny kufer, w którym spokojnie zmieści się prowiant na dwudniowy wypad pod namiot. Pomimo zaznaczonej w nazwie specjalizacji jako motocykl miejski Kymco Agility City 125 nada się również na kilku kilometrowy wypad weekendowy w trudniejszy teren. Cena skutera wynosi sześć tysięcy czterysta złotych.
Znakomitą propozycją dla ludzi ceniących klasyczny design retro jest skuter SYM Fiddle III 125. Model ten to zaktualizowana wersja dawnego Sym II. Ten skuter został powiększony o dodatkowe zbiorniki paliwa na dłuższą wyprawę oraz silnik 10 KM. Duży jasny reflektor oraz podwójny kufer sprawiają, że ten skuter to znakomita propozycja. Jego cena jak na takie wyposażenie jest dość umiarkowana i wynosi siedem tysięcy złotych.
Kolejny motocykl to propozycja dla bogatszych. Legendarny motocykl Vespa w nowej wersji Primavera kosztuje bowiem aż dziewiętnaście tysięcy złotych. Cenę wyjaśnia jednak opis konstrukcji i wyposażenie skutera. Przede wszystkim niepowtarzalny wygląd pełen krągłości, metalicznych dodatków. Wnętrze również zachwyca wspaniałym silnikiem czterosuwowym, który według testów jest praktycznie bezawaryjny. Motocykl ma też wspaniałą amortyzację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here