jakie są pierwsze objawy ciąży?
fot. Pexels.com

Nie masz jeszcze dzieci i zastanawiasz się, jakie to uczucie być przy nadziei? Początek ciąży często nie jest nieprzyjemny, jednak sam okres jej trwania jest wyjątkowym przeżyciem. Jak wyglądają pierwsze objawy ciąży?

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/pierwsze-objawy-ciazy-jakie-sa-pierwsze-objawy-ciazy-sprawdz/

Czy jestem w ciąży?

Niezależnie od tego czy planowaliśmy dziecko, czy jest ono efektem wpadki, oczekiwanie na wynik testu ciążowego wiąże się z dużymi emocjami. Zanim będziemy mogli zweryfikować, czy faktycznie jesteśmy w ciąży, musimy odczekać kilka tygodni. Są jednak symptomy, które mogą sygnalizować stan błogosławiony już w pierwszych dniach od zapłodnienia. Po czym poznać, że jesteśmy w ciąży? 

Pierwsze objawy ciąży

Pierwsze oznaki ciąży nie są dość oczywiste. Jednak jeśli zaobserwujemy u siebie pewne objawy, mogą one zwiastować, że już niedługo zostaniemy rodzicami. 

  • Bolesne piersi – w początkowej fazie ciąży nasz biust staje się nabrzmiały i tkliwy. Piersi są bardzo wrażliwe na dotyk, a sutki stają się ciemniejsze. 
  • Brak okresu – to chyba najbardziej oczywisty objaw ciąży. Jeśli krwawienie menstruacyjne nie wystąpi po kilku dniach od planowanej miesiączki, jest duże prawdopodobieństwo ciąży.
  • Wahania nastroju – przez wzrastający po zapłodnieniu progesteron, zmienia się nasze zachowanie. W pierwszych tygodniach ciąży czujemy się nerwowi i rozdrażnieni. Często występują u nas wahania nastroju –  w jednej chwili potrafimy się śmiać, a chwilę później płakać. Czujemy się również permanentnie zmęczeni.
  • Poranne mdłości – jest to typowy objaw dla każdej ciąży, jednak mdłości z rana możemy odczuć dopiero po miesiącu od zapłodnienia.
  • Nadprodukcja śluzu – z pochwy wydziela się więcej śluzu niż normalnie. Jeśli wydzielina jest gęsta, może to świadczyć o początkach ciąży.
  • Wzrost temperatury – zmiany hormonalne w ciele ciężarnej kobiety są odpowiedzialne za podwyższą temperaturę ciała. Jeśli stan podgorączkowy utrzymuje się kilka dni bez wyraźnych oznak przeziębienia, może to być zwiastun ciąży. 

Zobacz także: http://www.eradomianki.pl/anturium-jak-dbac-o-ten-piekny-kwiat/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here