Systemy alarmowe

0
1221

Wady i zalety systemów alarmowych wyliczane są zarówno przez producentów jak i przez klientów. Niektórzy skarżą się na mały zasięg działania, inni na zbyt dużą czułość, jeszcze inni na małą odporność na warunki atmosferyczne, lub na wygórowane ceny. Jak zawsze nie można dogodzić wszystkim. Najważniejsze jest jednak to, czy system alarmowy rzeczywiście skutecznie ostrzega i informuje. Zapobieżenie włamaniu i kradzieży, to rzecz najważniejsza.

Bezprzewodowy system alarmowy można zamontować w różnych miejscach. Na placu, podwórku, drzwiach, oknach. Wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Ochrona mieszkania, budynku publicznego czy na przykład boiska jest tym skuteczniejsza czym sprawniejszy jest system alarmowy. Zabezpieczenie okien przed włamaniem jest pewne, gdy zamontujemy odpowiednią blokadę i oprócz tego również system alarmowy. Włamywacze wyspecjalizowali się już do tego stopnia, iż zwykłe zabezpieczenia nie stanowią dla nich jakiejkolwiek przeszkody. Producenci wobec takiej sytuacji zlecają fachowcom zaprojektowanie takich zabezpieczeń i systemów alarmowych, by stanowiły one zaporę bardzo trudną do sforsowania. Oczywiście po jakimś czasie i te przeszkody będą już rozwikłanej. Jednak nim to nastąpi, cieszyć będziemy się ochroną.

Częstotliwość włamań zależy od rodzaju obiektu. Przeważnie sprawcy robią rozpoznanie znacznie wcześniej. Jeśli skok wart jest poświęcenia – decydują się na niego. Profesjonalne zabezpieczenia i systemy alarmowe zmniejszają możliwość włamania. Nie należy więc na nich oszczędzać, bo przyniesie to zupełnie odwrotny skutek. Najnowocześniejsze systemy alarmowe sprawdzane są w różnych warunkach i poddane zostają symulowanym włamaniom. Dzięki temu wszelkie wykryte w nich wady likwidowane są natychmiast. Musimy pamiętać jednak, że to ma się tak samo jak do wynalezienia lekarstwa. Nowy lek działa do chwili gdy patogen uodporni się na niego. Później szukamy kolejnej wersji i następnej itd. Byłoby łatwiej gdyby świadomość i poczucie sprawiedliwości tkwiło w społeczeństwie głęboko zakorzenione.

Przeczytaj też: Wady i zalety systemów alarmowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here